no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Game Days v znamení známych hier a virtuálnej reality

Medzinárodný festival animácie Fest Anča otvorí 1. – 2. júla v rámci programu Game Days už po tretíkrát dialóg medzi tvorcami animovaných filmov a svetom digitálnych hier prednáškami etablovaných tvorcov a bohatým sprievodným programom. Game Days sú zároveň otvorené aj pre širokú verejnosť so záujmom dozvedieť sa viac o tvorbe známych hier priamo od samotných vývojárov.

Medzi highlighty tohtoročného programu Game Days patrí okrem iného štúdio Platige Image z Poľska, známe predovšetkým tvorbou CGI upútavok a cinematikov pre hry zo série Zaklínač a Halo. Ďalej sa na Fest Anča predstavia Amanita Design s očarujúcou hrou Samorost 3 a najznámejšie chorvátske štúdio Croteam, tvorcovia série Serious Sam, ktorí sa predstavia s kritikmi a hráčmi oceneným hitom Talos Principle.

Program s prednáškami v jedinečnom prostredí žilinskej Novej synagógy oživí voľné hranie prezentovaných, ale ešte aj nedokončených hier, virtuálna realita Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR a projekcie filmov, ktoré vás napríklad zavedú do doby, kedy nositeľom informácií boli iba papierové mesačníky.

Festival dobre známy svojou neformálnou atmosférou po prvý krát organizuje aj zmiešaný animátorsko-vývojársky Game Jam – rýchlotvorbu hier a herných prototypov, ktoré budú registrované tímy prezentovať účastníkom festival a odbornej porote. Účastníci s najlepšími projektami si rozdelia vecné ceny, vrátane špičkového 25“ UltraSharp monitora a výkonného notebooku Inspiron 17 (5000 Series) od spoločnosti Dell.

Registrovať na Game Jam sa môžeš tu: festanca.sk/2016/?p=14804

Fest Anča Game Days sú organizované v spolupráci s neziskovou organizáciou združujúcou tvorcov digitálnych hier Game Dev Hub a najčítanejším slovenským portálom venujúcim sa hrám Sector.sk.

Vstupenky na Fest Anča Game Days si môžeš zakúpiť priamo na mieste za 10 € alebo na celý festivalový program priamo na stánke festivalu.

17.05. 2016