no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Na čom práve pracuje festivalový tím?

Festivalové prípravy sú v plnom prúde, ale my sme si našli chvíľku a vyspovedali organizátorov. Predstavujeme ti festivalový tím a zároveň pripájame krátku anketu. S čím majú práve teraz plné ruky práce a na čo sa môžete tešiť?

 

Hana Kopkášová (produkcia)
Pred festivalom zabezpečujem distribúciu Best of Fest Anča, distribúciu limitovanej edície vstupenky na Fest Anča 2016, komunikujem s gatrostánkami, potencionálnymi partnermi, objednávam merch, zadávam veci do tlače, zháňam ceny do AKB (Animation Karaoke Battle), robím nákupy na rauty a opekačku. Počas festivalu oddychujem, zabávam sa a som dievča pre všetko. :-)

Mária Kadlecová (projektová manažérka)
Robím to, čo mi pridelia. :-))) Oslovujem, komunikujem, koordinujem. Mojou zodpovednosťou je, aby festival mal super workshopy, aby detský deň bol plný detí a na industry programe každý vedel, kedy a kam má prísť.

Zuzana Knezlová (guest service)
V tejto fáze pripravujem podklady k už potvrdeným zahraničným hosťom, s ktorými priebežne komunikujem, hľadám pre nich efektívnu dopravu, pýtam od nich životopisy a fotky do katalógu + dávam dokopy zoznam tých najlepších a spoľahlivých guidov – sprievodcov na Fest Anča 2016. O chvíľu sa začne riadny blázninec, tak si ešte užívam možnosť si na to riadne pripraviť štruktúry.

Lenka Bednárová (marketing)
V tíme Fest Anča som veľmi krátko. Teraz sa starám o sociálne siete a pripravujem newsletter, aby nikomu, kto má z Fest Anče rovnakú radosť ako ja, neunikla žiadna podstatná informácia.

Mária Hejtmánková (PR manažérka)
Pozerám filmy, čítam si o nich články a študujem si rôzne zaujímavosti o tvorcoch, ktorí prídu na Fest Anču. Znie to veľmi pohodlne, ale je to vlastne nutná príprava k napísaniu ďalších tlačových správ. Popritom odpovedám na množstvo e-mailov, ktorých počet sa zo dňa na deň zvyšuje a veľa telefonujem.  Áno, som ukecaná. Kto nechce zbankrotovať, nech mi radšej nevolá. :-)

Marianna Čakurdová (koordinátorka dobrovoľníkov)
Na Fest Anči sa venujem koordinácii dobrovoľníkov. Práve sme spustili novú dobrovoľnícku kampaň, zároveň ďalej vymýšľame stratégie a rôzne lákadlá, aby sme dali dokopy minimálne taký super tím, aký sa v Žiline stretol minulý rok.  Nie je to však len o nábore, ale venujem sa celkovej predfestivalovej príprave, aby každý dobrovoľník na mieste vedel presne, čo má robiť a zároveň si festivalovú prácu užíval…

Pavol Buday (dramaturg Game Days)
Venujem sa každoročnej naháňačke medailónov prednášajúcich a popisov prednášok na Game Days. Pozývam herných tvorcov z okolitých krajín, s Marošom ladíme hackaton, pripravujem tlačové správy a zároveň sa začínam mocne tešiť na program.

Barbara Ďurčová (koordinátorka prekladov, projektová manažérka)
Ja sa momentálne intenzívne venujem príprave prekladov textov do festivalového katalógu a na webstránku, s čím mi veľmi pomáhajú naši skvelí dobrovoľníci, študenti prekladateľstva z Filozofickej fakulty UK. Ďalšia úloha, ktorú prekladateľský tím musí splniť pred Fest Ančou, je vytvoriť slovenské titulky k zahraničným krátkym súťažným filmom a celovečerákom. Toto všetko si vyžaduje neustále obvolávanie a urgovanie rôznych členov tímu, aby načas dodali texty, filmy a dialógové listiny na preklad, čo mi dokáže, hlavne tesne pred festivalom, poriadne zdvihnúť adrenalín:) Vďaka prekladu katalógu, webu a filmov však každý rok získam perfektný prehľad o programe a spoznám to najaktuálnejšie a najkurióznejšie zo sveta animácie, a to ma na mojej práci nesmierne baví!

Lukáš Sigmund (dramaturg, šéfredaktor katalógu)
Tento rok je moja práca na festivale postavená na troch pilieroch. Supervízia festivalového spotu, ktorý čoskoro vypustíme. Výskum a zhromažďovanie materiálov do katalógu, aby mali návštevníci aj tento ročník kompletný súhrn všetkých potrebných informácií o programe. Príprava ceremoniálov a úvodov pred premietaniami. Aha… a ešte je to samozrejme dramaturgia môjho obľúbeného kontajner stage-u, takže to už je štvrtý. Predvýber prihlásených filmov sme už našťastie uzavreli, lebo to by bol už piaty. Ale našiel by sa aj šiesty, až ôsmy…

David Plesník (shipping)
Aktuálne sa starám o zabezpečovanie vybraných filmov a klipov v dosť dobrej technickej kvalite, aby diváci zažili naozaj výnimočný zážitok z ich premietania.

Monika Loštáková (ubytovanie a akreditácie)
Môj premiérový rok na Fest Anči a hneď mi “prischla” vysoko zodpovedná úloha postarať sa o to, aby mali počas festivalu kde hlavu skloniť ako všetci naši hostia, tak samozrejme aj celý festivalový tím. :) A aby toho nebolo málo, tak s mojou láskou k tabuľkám som pripravená vniesť trochu poriadku medzi všetkých akreditovaných hostí.

Žofia Bosáková (riaditeľka festivalu)
“Výsledky, rozhovory, zmeny, maily, šanóny, riešenia, partneri, inšpirácie, harmonogramy, stretnutia, telefonáty, deadliny, nápady, Lesley the Pony, formuláre.”

Maroš Brojo (programový riaditeľ)
Aktuálne kompletizujem zoznamy tvorcov, ktorých sme vybrali do našich súťažných a nesúťažných sekcií. Bude sa im rozosielať oznámenie a následne od nich budeme žiadať filmové kópie v premietacej kvalite a pozývať ich na festival. Taktiež zostavujem porotu, pripravujem industry program a riešim ďalších 1000 vecí. :-)

09.05. 2016