no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Programové tipy: piatok 1. 7. 2016

Qua

Bratia Quayovci sú bez preháňania ikonami svetovej surrealistickej animácie a najväčšími hviezdami Fest Anče. Svoje postavy situujú do nezabudnuteľných svetov pripomínajúcich dávno potlačené detské sny. Vnárajú sa do ťažko prístupných oblastí ľudskej psychiky a bezhraničnej fantázie. A čo je na nich azda najzaujímavejšie, inšpiráciu čerpajú zo Strednej a Východnej Európy. V piatok si môžeš pozrieť to najlepšie z ich autorskej tvorby.
12:00 Profil bratia Quayovci 1 / Stanica Žilina-Záriečie S2
16:00 Profil bratia Quayovci 2 / Stanica Žilina-Záriečie S2

Bonobostudio je produkčná a distribučná spoločnosť, ktorá má na svojom konte viacero medzinárodne ocenených animovaných a experimetnálnych filmov. Založili ju v roku 2008 ako miesto inovácie a kreativity na poli experimentálnej animácie, vyberá si len tých najtalentovanejších tvorcov a v rámci animácie sa okrem produkcie venuje i poradentstvu či navštevovaniu filmových festivalov, veľtrhov, pitching-fór, prednášok… Na Fest Anču priniesli výber tých najúspešnejších filmov zo svojho portfólia.
13:00 Profil štúdia Bonobostudio / Stanica Žilina-Záriečie S1

 

Aké je to pôsobiť v štúdiu, ktoré zbiera nominácie od Oscara až po cenu BAFTA? A ako sa vôbec poľské štúdio dostane k svetovo uznávaným projektom? Vypočuj si príbeh Platige Image a neoľutuješ!  Tvoria cinematiky pre AAA hry (Ubisoft, Microsoft, CDProject RED, Crytek), reklamy (Coca-Cola, Nike, Microsoft, Pepsi, Fiat, McDonalds), filmové vizuálne efekty (Antikrist, Melanchólia, Nevyhnutné zabíjanie), stereoskopické obrazy, celovečerné animované filmy a ešte omnoho viac.
17:00 Profil: Platige Image/ Stanica Žilina-Záriečie S1

 

Drone n Base je jediná multižánrová indoorová hra na svete, ktorá premieňa lietanie s dronmi na napínavé letecké preteky, súboje či tréningy. Všetko o hre, jej vzniku, pravidlách a mnohé ďalšie zaujímavosti ti prezradí Róbert Schochmann z tímu vyvíjajúceho hru.
18:00 Drone n Base- prvá multižánrová hra s dronmi / Nová Synagóga

 

Steven_Woloshen_photo

Bratia Quayovci nie sú jediní tvorcovia svetového mena na Fest Anči. Nemenej významné miesto má na poli experimentálnej tvorby Steven Woloshen. Kanadský filmár, pohybujúci sa na poli bezkamerovej animovanej tvorby, vytvára abstraktné filmy pomocou škrabancov a rýh priamo na filmový pás. Pôsobí ako profesor, porotca, animátor a remeselník, je autorom dvoch kníh Recepty na rekonštrukciou a Škrt, páska a bum!. Na jeho mastercalsse sa dozvieš nielen to, ako sa animuje priamo na filmový pás, ale aj rôzne zaujímavosti, ktoré zažil počas tvorby svojich filmov. A tie naozaj stoja za to!
19:00 Masterclass Stevena Woloshena / Stanica Žilina-Záriečie S1

Si odvážny a nebojíš sa otvoriť skrinku, z ktorej má obavy aj samotná Pandora? Tak ťa určite poteší koncert Hlukhrsh. Hlukár umučí sample vo svojom pekelnom stroji, nápadne podobnom tomu z Kafkovej trestaneckej kolónie a hLukáš si prihereje polievočku za pomoci nelogickej spleti káblov, gitarových efektov a iného podomácky zmajstrovaného šrotu. Čaká ťa habemus platan.
20:00 Koncert Hlukharsh / Stanica Žilina-Záriečie: kontajner

 

IMG_7524

O život na tanečnom parkete sa postará aj DJ Reverend. Pripravte sa na poriadnu hudobnú kázeň! Pred vstupom na parket si pre istotu obuj tanečnú obuv s nehorľavou podrážkou!
23:59 DJ Reverend / Stanica Žilina-Záriečie: bar

 

30.06. 2016