no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Programové tipy: sobota 2. 7. 2016

Kým neuvidíš filmy Stevena Woloshena, nepochopíš, čo všetko je možné v animovanej tvorbe. Zážitok je však vidieť ho aj pri práci. Fest Anča to veľmi dobre vie a práve preto bude mať worskhop Scratchatopia, na ktorom ťa naučí, ako sa animuje priamo na filmový pás. A po ňom si môžeš pozrieť to najlepšie z tvorby tohto svetovo uznávaného priekopníka bezkamerovej animácie.
10:00 Workshop: Scratchatopia / Stanica Žilina-Záriečie outdoor
14:00 Profil Stevena Woloshena / Stanica Žilina-Záriečie S2

madhead
Čelíš netvorovi zvanému prázdny papier? Nevieš, ako dať podobu neustále sa meniacim nápadom? Tvojou najúčinnejšou zbraňou proti tomu je prototypovanie. Spoznaj metódu Mad Head Games a naučíš sa, ako dať herným nápadom vizuálnu podobu.
14:00  Prototypovanie na spôsob Mad Head / Nová synagóga

foto Gabriela Zigova (2)

Bratia Stephen a Timothy Quayovci sú so svojimi temnými, surrealistickými snímkami kľúčovými postavami na poli stop-motion animácie. Zistite viac o ich zdrojoch inšpirácie, pracovných postupoch a skúsenostiach na exkluzívnej masterclass.
16:00 Masterclass Bratia Quayovci / Stanica Žilina-Záriečie S2

big_1409621007_1380841787_image

Keby sme si pozreli filmy bez hudby, až vtedy by sme zistili, akú dôležitú úlohu v nich zohráva. Milen Alempijević zaostril pozornosť v rámci svojej prednášky na výber súčasných animovaných filmov, ktorých obraz do maximálnej možnej miery určuje jazzová zvuková stopa. Vychutnajte si príjemnú klubovú atmosféru.
17:00 Jazz a animovaný film / Stanica Žilina-Záriečie S1

Známe chorvátske štúdio Croteam, ktoré vytvorilo populárnu sériu Serious Sam, predstaví kritikmi a hráčmi ocenený ďalší hit The Talos Principle. Dozvieš sa zákulisné informácie o tom,  ako vzniká táto 3D puzzle hra s obrovským počtom priestorových hlavolamov, ale aj zaujímavosti o vznikajúcej novej sérii.
17:30 Prednáška o svetoznámej hre Talos Principle / Nová synagóga

Dobrý videoklip dokáže premeniť skladbu na vychytený hit. Urobiť niečo príťažlivé s obrovským počtom videní na internete je jedna veľká veda. Na Fest Anči si môžeš pozrieť výber tých najlepších videí z celého sveta, ktoré súťažia o cenu Anča Music Video Award.
18:00 Medzinárodná súťaž videoklipov / Bábkové divadlo

Poznáš očarujúcu hru Samorost 3? Je to vraj najnáročnejší projekt štúdia Amanita Design. Adolf Lachman a Václav Blín porozprávajú, čo sa skrýva za vývojom jej grafiky a animácií.
19:00 Samorost 3 – Grafika a animácia / Stanica Žilina-Záriečie S1

Keď si budeš myslieť, že je najvyšší čas ísť spať, krv v žilách ti rozprúdia RSS Boys. Prenesú ťa do stavu rituálnej posadnutosti až nebudeš chcieť opustiť tanečný parket. A keď stlačia tlačidlo off, zrazu začuješ ďalšiu dávku výbornej hudby, ktorú ti nadelí DJ Pjoni.
23:00 Koncer RSS Boys / Stanica Žilina-Záriečie S2
23:59 DJ Pjoni / Stanica Žilina-Záriečie bar

28-Eye_candy

Vyzerajú veľmi roztomilo a na internete lámu rekordy v počte videní. Nenechaj sa však zmýliť ich vzhľadom. Tieto podarené postavičky sa totiž vedia postarať o poriadnu dávku čierneho humoru prifarbeného troškou krvi. A v Rusku dokonca seriál Happy Tree Friends zakázali. Je to tá najlepšia rozprávka na dobrú noc.
00:00 Happy Tree Friends / Stanica Žilina-Záriečie S1

01.07. 2016