no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Programové tipy: štvrtok 30. 6.

_W1A0386

Vymyslieť si nový projekt je viac-menej jednoduchá vec. Ale dobrý nápad netreba nechávať v šuflíku. Ako mu vdýchnuť život a dostať medzi divákov? Jedna z dobrých a zavedených foriem je Pitchin fórum, ktoré bude vo štvrtok na Fest Anči. Slovenskí a českí animátori tu majú priestor na prezentáciu svojich projektov a zároveň vďaka odbornej porote zistia, aké sú reálne podmienky na jeho realizáciu a uvedenia do distribúcie.
10:00 Pitching fórum / Mestské divadlo

Dôkazom toho, že aj slovenský projekt môže byť svetový je Duck TV.  Svojou produkciou sa orientuje na rozprávky pre najmenších televíznych divákov. Všetky sú vytvárané pod dohľadom psychológov a plne zodpovedajú potrebám detí od 3 – 36 mesiacov.  Na tom by ešte nebolo nič zvláštne. Rozprávky od Duck TV však sledujú deti vo vyše 100 krajinách, od USA až po Vietnam.
12:15 Prezentácia Duck TV / Mestské divadlo

 

Grécki umelci, z ktorých väčšina pôsobí v zahraničí, si neustále kladú otázku, kde sa nachádza ich krajina, aká je prítomnosť a minulosť Grécka a jeho obyvateľov. Skúmajú ju s chirurgickou presnosťou a do väčšej hĺbky než svetové spravodajstvo. V niektorých Platón prirovnáva ľudskú dušu ku klietke a vedomosti k lietajúcim vtákom.  Lekár sa záhadným spôsobom dozvie, že ho naliehavo potrebujú v dedine, no po dlhej a náročnej ceste dorazí do vyľudnenej obce. Starý rybár sa snaží presvedčiť svoju oslicu Marizu, aby vyšla po strmej a kľukatej ceste gréckeho ostrova, no zisťuje, že má poriadne tvrdohlavého somára…
15:00  Balkan Now: Grécko / Stanica Žilina-Záriečie S1

_W1A0854

O Fest Anči je známe, že sa nehrá na červené koberce. A na otvárací ceremoniál majú voľný vstup všetci návštevníci.
19:00 Otvárací ceremoniál / Nová Synagóga

 

Vyberať spomedzi všetkých ľudí na planéte tých najdivnejších je dosť náročná, nevďačná a najmä zbytočná robota. No vyberať zo všetkých prihlásených filmov tie najbizarnejšie je, práve naopak, veľmi vďačná, zaujímavá a najmä poučná robota. Aj preto Fest Anča uvádza filmy z „krajiny za zrkadlom“.
23:00 Anička v krajine zázrakov / Stanica Žilina-Záriečie S1

 

IMG_8774 dusan chrastina
Deň treba zavŕšiť poriadnou párty. O tú sa vo štvrtok v noci postará Stroon aka Dalibor Kocián. Za posledných trinásť rokov bol fanúšikom rôznorodých žánrov, ako metal, psy-trance, reggae a dub, D&B, pop, impresionizmus, barok či súčasná klasická hudba. Pokojne ho môžeme označiť ako hudobníka mnohých tvári. Tentoraz však bude v úlohe DJa.
23:59 DJ Stroon / Stanica Žilina-Záriečie Bar

29.06. 2016