no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Cartoon d’Or 2015 (repríza)

Nová Synagóga: H2
01.07.2016
14:00
Trvanie 64:15

Cartoon d’Or je ocenenie za najlepší európsky krátky animovaný film roka. Cenu udeľuje CARTOON – Európska asociácia animovaného filmu s podporou programu Kreatívna Európa – MEDIA. Odmeňuje najlepších z najlepších, keďže zapojiť sa môžu iba filmy s oceneniami z významných európskych festivalov. Medzinárodná odborná porota spomedzi nich vyberie päť finalistov a víťaza. Cartoon d’Or sa udeľuje každoročne v septembri počas Cartoon fóra, koprodukčného fóra pre televízne seriály. Cieľom Cartoon d’Or je prepájať režisérov krátkych filmov so zástupcami filmového priemyslu a pomáhať talentovaným umelcom rozbehnúť nové projekty.

/ A Single Life

réžia Job, Joris & Marieke

rok: 2015
krajina: NL
trvanie: 02:15
Pri počúvaní tajomnej platne získa Pia schopnosť cestovať vlastným životom.

Príchod jesene / Autumn Leaves / Premier Automne

réžia Carlos De Carvalho, Aude Danset

rok: 2013
krajina: FR
trvanie: 10:30
Abel žije v zime a Apolline v lete. Preto sa nikdy nestretli a ani by sa nikdy stretnúť nemali. A tak, keď Abel prekročí hranicu medzi ročnými obdobiami a objaví Apolline, prebudí sa v ňom veľká zvedavosť.

Bratia v zbroji / Brothers in Arms / Våbenbrødre

réžia Cav Bøgelund

rok: 2014
krajina: DK
trvanie: 30:00
Bratia v zbroji je príbeh o Ørnovi, dánskom veliteľovi čaty v Afganistane, a o jeho spolupráci s miestnym policajným kapitánom Fareedom.

Záver / Coda

réžia Alan Holly

rok: 2013
krajina: IE
trvanie: 09:00
Podnapitý tulák sa potĺka po meste. V parku si ho nájde smrť a všeličo mu ukáže.

Neviem sa dočkať / I Can’t Wait / Moi j’attends

réžia Claire Sichez

rok: 2013
krajina: FR
trvanie: 05:00
Jednoduchý, trpko-sladký príbeh, ktorý sa týka všetkých bez ohľadu na vek a ktorý si chce každý nechať len pre seba. Príbeh, v ktorom sa ukrýva mnoho emócií a o ktorý sa nakoniec chceme podeliť so všetkými: je to príbeh života.

S odstupom / The Bigger Picture

réžia Daisy Jacobs

rok: 2014
krajina: GB
trvanie: 07:30
„Ak ju chceš dať do domova, povedz jej to sám hneď teraz!“ hovorí jeden brat druhému. Mama však do domova dôchodcov ísť nechce a čoraz viac komplikuje bratom život. Inovatívne animované postavy v životnej veľkosti rozprávajú drsný príbeh plný čierneho humoru o opatrovaní mamy v pokročilom veku.