no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Entity: Fotorealizmus

Nová Synagóga: H2
02.07.2016
14:00
Trvanie 74:06

Cieľom série Entity je prakticky demonštrovať rozmanitosť a variabilitu zobrazovania objektov, tvorov a ľudí v animovanom filme. Napriek tomu, že animácia často redukuje počet poznávacích znakov, na základe ktorých identifikujeme postavy a objekty vo filme, na nutné minimum, divák nemá problém takéto zjednodušené zobrazenia rozoznať. Každý blok je zameraný na iný druh entít a ponúka rôzne spôsoby, akými je možné prezentovať rozsiahly potenciál animácie ako umeleckej formy charakteristickej výraznou obrazotvornosťou a otvoreným priestorom pre fantáziu diváka.

Pub / The Pub

réžia Joseph Pierce

rok: 2012
krajina: GB
trvanie: 07:45
Kemi žije a pracuje v začmudenej diere na severe Londýna, ktorú nazývajú pub. Čím viac alkoholu ponalieva, tým menej je jasné, kto patrí na ktorú stranu barového pultu.

Luminaris

réžia Juan Pablo Zaramella

rok: 2011
krajina: AR
trvanie: 06:20
Vo svete riadenom a načasovanom podľa svetla ktosi vymyslí plán, ktorý by mohol všetko od základov zmeniť.

Mama / Mother / Maman

réžia Ugo Bienvenu, Kevin Manach

rok: 2013
krajina: FR
trvanie: 05:06
Ocko žehlí. Dieťa upratuje. Mama si vydýchne.

Stanley Pickle

réžia Victoria Mather

rok: 2010
krajina: GB
trvanie: 11:00
Stanley nechodí von. Radšej sa doma hrá s naťahovacími hračkami a každý večer čaká, kým ho mama pobozká na dobrú noc. Má pritom dvadsať rokov. Problém je, že si myslí, že všetko je v úplnom poriadku, až kým sa nestretne s tajuplnou dievčinou, ktorá mu prevráti život naruby.

Slnečné popoludnie / Sunny Afternoon

réžia Thomas Renoldner

rok: 2012
krajina: AT
trvanie: 06:50
Slnečné popoludnie spája čosi ako avantgardný film a čosi ako videoklip a spochybňuje tým zaužívané tabu a klišé oboch spomínaných žánrov. Paroduje pritom i hudbu a zvuk, ktoré sú pre tieto žánre typické.

Snenie / Reverie

réžia Valentin Gagarin, Shujun Wong, Robert Wincierz

rok: 2012
krajina: DE
trvanie: 10:13
Nenápadný občan sa tak ako každý deň vracia domov z práce, keď sa nečakane stane svedkom toho, ako samovrah skočí pod vlak. Táto udalosť ho v mysli stále prenasleduje, až začne splývať so skutočnými udalosťami v jeho živote, ktorý sa mení na závratnú surrealistickú nočnú moru.

Dobyvatelia / The Conquerors / Les Conquérants

réžia Tibor Banoczki, Sarolta Szabo

rok: 2011
krajina: FR
trvanie: 12:00
Na počiatku vekov sa muž a žena rozhodli podmaniť si nehostinnú krajinu a vytvoriť z nej rajskú záhradu. Na ceste medzi pravekom a stvorením sveta či rajom a peklom sa film Dobyvatelia zamýšľa nad výdobytkami ľudstva a vznikom civilizácie.

Nepovolený vstup / Trespass

réžia Paul Wenninger

rok: 2012
krajina: AT
trvanie: 10:35
Celým filmom nás sprevádza akýsi avatar režiséra, postava vytvorená z fotografií, ktorá sa vydáva na výpravu medzi štyrmi stenami. Prieniky vonkajšieho sveta sú rovnako nečakané ako rôznorodé.

Cadillac Dreams

réžia The Great Nordic Sword Fights

rok: 2012
krajina: US
trvanie: 04:17
Mesto Los Angeles je zahalené oblakom mrazivého tajomstva. Starý Cadillac vás odvezie do hnedej hmly a vy si prezriete hypersurreálne podsvetie LA. Stačí nastúpiť.