no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Visegrad Animation Forum Nové Talenty 2016 (premiéra)

Stanica Žilina Záriečie: S1
30.06.2016
17:00
Trvanie 67:40

Tento projekt sa zameriava na propagáciu najtalentovanejších mladých tvorcov animovaných filmov zo strednej a východnej Európy. Jeho cieľom je na medzinárodnej úrovni predstaviť odbornému aj laickému publiku 11 najlepších filmov, ktoré vytvorili študenti a začínajúci umelci v danom roku. Výber sa zameriava na výnimočné talenty, ktorých práca ich predurčuje na úspešnú kariéru. Bol zostavený s úmyslom prezentácie na európskych festivaloch, aby mladé filmové talenty pritiahli pozornosť publika a začali spolupracovať so skúsenými zahraničnými producentmi.

Kovbojsko / Cowboyland

réžia Dávid Štumpf

rok: 2014
krajina: SK
trvanie: 05:00
Podľa zákona divokého západu musí byť každý zlodej potrestaný. Ale keď sa šerifovi pokazí kôň a zrazu tu nie je nikto, kto by dohliadal na dodržiavanie zákonov, ktovie, či spravodlivosť naozaj zostane spravodlivosťou.

Vlčie hry / Wolf Games / Vučje igre

réžia Jelena Oroz

rok: 2015
krajina: HR
trvanie: 05:00
Tri vĺčatá spolu trávia podvečer. Postupne sa dozvedáme, prečo sa ocitli samy.

Ploty / Fences / Płoty

réžia Natalia Krawczuk

rok: 2015
krajina: PL
trvanie: 07:00
Vtáčik v klietke, bábätko v ohrádke, dva psy, každý na inej strane plota. Rozdelenia rôzneho druhu nás sprevádzajú od začiatku života až po jeho koniec. Každý sa s nimi vyrovnáva po svojom. Skutočne má zmysel oddeľovať sa od susedov múrom?

Za tým / Beyond

réžia Milan Kopasz

rok: 2015
krajina: HU
trvanie: 09:37
Čierna diera je miesto vo vesmíre, kde je gravitácia taká silná, že jej ani svetlo nemôže uniknúť. Miesta a prípady nezvyčajnej príťažlivosti existujú aj na Zemi. Niektorí pred nimi cúvnu, iní podídu bližšie.

Čím viac viem / The More I Know / Čím víc vím

réžia Marek Náprstek

rok: 2015
krajina: CZ
trvanie: 07:35
Unavený starý muž sa pomaly pripravuje na smrť. Nemá sa už čoho obávať, a tak sa rozhodne s nami podeliť o tajomstvo svojho života. Zatiaľ čo jeho príbuzní čakajú za dverami, zoberie nás na cestu do spomienok. Akú absolútnu pravdu sa nám chystá odovzdať?

Kompozícia / Composition / Kompozicija

réžia Mitja Manček

rok: 2015
krajina: SI
trvanie: 03:34
Dva základné prostriedky audiovizuálnej a filmovej tvorby, zvuk a obraz, sú znázornené rovnakými čiarami vyrytými priamo na základný audiovizuálny nosič – filmový pás, čím vzniká dokonale harmonický vzťah. V tomto filme budete vidieť zvuk a počuť obraz.

Mozaika, valčík sleziny / Mosaic, the Waltz of Spleen / Mozaika, walc śledziony

réžia Andrea Guizar

rok: 2015
krajina: PL
trvanie: 04:25
Veľká loď na rozbúrenom mori. Deväť pestrofarebných postáv sa zúčastňuje na záhadnej činnosti, ktorú môžeme označiť ako „valčík sleziny“. Tragikomédia, v ktorej sa stretávajú vnútornosti s ušľachtilými pocitmi.

Rozprávka / Tale / Mese

réžia Attila Bertóti

rok: 2014
krajina: HU
trvanie: 08:00
Animovaná rozprávka inšpirovaná poviedkou Daniila Charmsa, v ktorej vystupujú Váňa, Lenočka, kráľ, kráľovná, lupič, stráže, kôň, kováč a hasičský veliteľ so svojou ženou.

Rieky / Rivers / Rzeki

réžia Daria Kopiec

rok: 2014
krajina: PL
trvanie: 02:29
Čas a plynutie času sú hlavnou témou tohto animovaného filmu podľa básne Milosza Czeslawa. Názov filmu pôsobí ako kontrast ku chlipnosti hlavnej postavy. Hľadáme stopy, ktoré zanechala na jeho tele – počnúc pupkom, pokračujúc odtlačkami prstov a končiac vráskami na tvári.

Zvuk lízania / The Noise of Licking / A nyalintás nesze

réžia Nadja Andrasev

rok: 2015
krajina: HU
trvanie: 09:00
Mačka od susedov každý deň sleduje ženu, ako sa stará o exotické rastliny. Tento čudný rituál končí, keď mačka zmizne. Na ďalšiu jar ju navštívi zvláštny cudzinec.

Happy End

réžia Jan Saska

rok: 2015
krajina: CZ
trvanie: 06:00
Čierna komédia o smrti so šťastným koncom. Zábavný sled navzájom prepletených nepravdepodobných stretnutí. Poľovníci, vodič traktoru, disko chlapec a mŕtvola.