no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Profil štúdia Bonobostudio

Stanica Žilina Záriečie: S1
01.07.2016
13:00
Trvanie 73:44

Bonobostudio je produkčná a distribučná spoločnosť, ktorá má na konte viacero medzinárodne ocenených animovaných a experimentálnych filmov. Bola založená v roku 2008 ako miesto inovácií a kreativity na poli experimentálnej animácie. Štúdio si vyberá tých najtalentovanejších tvorcov, či už ostrieľaných alebo nováčikov. Pomáha im uskutočniť tvorivé vízie na vysokej produkčnej a umeleckej úrovni. Bonobostudio okrem produkčnej a distribučnej činnosti poskytuje v týchto oblastiach aj poradenstvo, ale venuje sa aj navštevovaniu filmových festivalov, veľtrhov, pitching fór či prednášok, ako aj kurátorským aktivitám. Táto sekcia ponúka výber tých najúspešnejších filmov z jej portfólia.

Tá, čo určuje mieru / She Who Measures / Ona koja mjeri

réžia Veljko Popovic

rok: 2008
krajina: HR
trvanie: 06:40
Sme naozaj slobodní? Sú naše túžby skutočne naše alebo nám ich vnucuje spoločnosť, v ktorej žijeme? Tento film si kladie otázku: sme beznádejnými otrokmi kultúry a spoločnosti, do ktorej sme sa narodili, alebo z nej môžeme uniknúť?

The Market / The Market / Plac

réžia Ana Hušman

rok: 2006
krajina: HR
trvanie: 09:00
Film Trhovisko sa zaoberá tendenciou uprednostňovať pri nákupoch lokálne výrobky pred zahraničnými bez ohľadu na to, ako boli vyprodukované. Skúma správanie nakupujúcich na trhu počas bežného dňa.

Odrazy / Simulacra

réžia Ivana Bosnjak, Thomas Johnson

rok: 2014
krajina: HR
trvanie: 08:40
Kto je skutočný? Ten, kto na nás hľadí zo zrkadla, alebo ten, kto stojí pred zrkadlom? V chodbách plných ilúzií a zrkadlení sa hrdina snaží zistiť, či sa pozerá na neznámeho človeka alebo ukrytú časť seba samého.

Vojnový kvet / Flower of Battle / Cvijet bitke

réžia Simon Bogojevic Narath

rok: 2011
krajina: HR
trvanie: 19:25
Idylické prostredie bližšie neurčenej ríše obývajú nezvyčajné postavy, ktorých tajomné dobrodružstvá obrazne vyjadrujú vzťah medzi zabudnutou európskou šermiarskou tradíciou a základnými princípmi politiky.

Fakofbolan: Navždy alebo nikdy? / Fakofbolan: Always or Never? / Fakofbolan: Uvijek ili nikad?

réžia Jelena Oroz

rok: 2013
krajina: HR
trvanie: 03:00
Videoklip pre chorvátsku punkovú kapelu Fakofbolan.

Otec / Father

réžia Ivan Bogdanov, Moritz Mayerhofer, Asparuh Petrov, Veljko Popović, Rositsa Raleva, Dmitry Yagodin

rok: 2012
krajina: HR
trvanie: 16:30
Kedy ste sa naposledy rozprávali s otcom? Odvážite sa ho niekedy spýtať na veci, ktoré vás bolia? Film Otec prevracia bežný život naruby, aby vytvoril podmienky na uskutočnenie neuskutočniteľného: rozhovoru otca a dieťaťa, ktorý sa nikdy neudeje.

Hlad / Hunger / Glad

réžia Petra Zlonoga

rok: 2014
krajina: HR
trvanie: 06:09
Všetko živé pociťuje hlad. Semienko je hladné po svetle, vtáky cítia hlad po lietaní, ľudia zasa po pohladení. Semienko túžby sa pomaly mení na to, čo nás nasýti.

Námesačný / The Sleepwalker / Sonámbulo

réžia Theodore Ushev

rok: 2015
krajina: HR
trvanie: 04:20
Surrealistická cesta farbami a tvarmi, inšpirovaná básňou Námesačná romanca od Federica Garcíu Lorcu. Vizuálna poézia v rytme fantastických snov a vášnivých nocí.