no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Slovenská súťaž krátkych filmov (premiéra)

Bábkové divadlo
01.07.2016
16:00
Trvanie 75:11

Do súťaže o najlepší slovenský animovaný film, ktorý vznikol za posledné dva roky, je zaradených 8 filmov z domácej produkcie a víťaza určí trojica porotcov. V posledný deň festivalu, 3. 7. 2016, sa o 16:00 v žilinskej Novej synagóge dozvieme meno víťaza ceny Anča Slovak Award. Cena je udelená v spolupráci s Literárnym fondom a je honorovaná sumou 600 €.

Hviezdny taxík / Star Taxi

réžia Juraj Krumpolec

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 14:30
Dobrodružstvo malého Huga a roztržitého taxikára Peppina na ceste nebezpečným vesmírom. Rýchlosťou svetla plus jeden meter utekajú pred divokými príšerami Aldebaranu. Krátky animovaný film na motívy rozprávky majstra detských príbehov Gianniho Rodariho.

Monikino kino – Prázdniny / Monikino kino – Holiday

réžia Veronika Obertová

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 03:54
Videoklip k pesničke česko-slovenského dua Monikino kino, ktorý vytvorili študenti vizuálnej komunikácie na VŠVU v Bratislave: Marek Mati, Katarína Šuhajová, Lucia Šohajdová, Barbora Krejčová, Filip Ciho, Tamara Shawkatová, Ivan Gálik, Martina Budziňáková, Ester Nemcová, Alžbeta Halušková, Eva Husárová, Jakub Lysý, Šimon Chovan. Lektori: Ján Šicko, Veronika Obertová
.

Pravidlá hry / Rules of the Game

réžia Ondrej Rudavský

rok: 2014
krajina: SK
trvanie: 11:30
Čo je to Slovensko? Ako vysvetliť pojem Slovensko neznámemu cudzincovi, návštevníkovi z inej planéty v horizonte posledných dvadsiatich rokov? Aký je genetický či programovací kód softvéru Slovensko? Ako sa používa, ako sa mení?

Okupácia / Occupation

réžia Martina Mikušová

rok: 2016
krajina: SK
trvanie: 03:38
Krátka animovaná báseň o týraní.

Balónové dievča

réžia Martina Frajštáková

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 15:02
Hair is said to be the crown of beauty…but in this case, it’s more of a thorn-crown. In a small town with its own fashion-icon lives a girl, plagued by her own unfortunate hair. It keeps preventing her to live a normal life and she can’t seem to find any way to win this fight. Or...?

Braček jelenček / Brother Deer

réžia Zuzana Žiaková

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 11:59
Dojímavý film o láske a smrti, inšpirovaný temnou ľudovou rozprávkou. Podarí sa bračekovi jelenčekovi a jeho sestre zvíťaziť nad vlastným osudom a utiecť z pazúrov všemocnej Smrtke?

Duch mesta / Spirit of the City

réžia Andrej Kolenčík & Veronika Kocourková

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 03:38
Oficiálny videoklip pre Janu Kirschner inšpirovaný starými videohrami.

Mila Fog

réžia Marta Prokopová

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 11:00
Cítim okolo seba prázdnotu. Je studená a temná noc. Hľadám svetlo, nech už je kdekoľvek.