no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Svetová panoráma pre deti 2 (premiéra)

Stanica Žilina Záriečie: S2
29.06.2016
11:00
Trvanie 48:54

Výber detských filmov, ktoré sa iba o chlp nedostali do súťaže, budú premietnuté v samostatnej sekcii Svetová panoráma pre deti.

Orchester / The Orchestra

réžia Mikey Hill

rok: 2015
krajina: AU
trvanie: 15:00
Predstavte si svet, v ktorom skupinka malých muzikantov sleduje každý váš krok, skladá soundtrack k vášmu životu a zachytáva v ňom všetky vaše pocity, obavy i nádeje. Presne v takomto svete žije osamelý starček Vernon. Je však až prehnane hanblivý, čo spôsobuje, že jeho orchestrálni muzikanti hrajú stále falošne.

Kde bolo, tam bolo na Modrom mesiaci / Once upon a Blue Moon

réžia Steve Boot

rok: 2015
krajina: GB
trvanie: 03:29
Robot je vyslaný na prieskum Modrého mesiaca, kde má fotiť kamene. Stretáva sa s čudesným tvorom, ktorý sa chce s niekým hrať.

Lilou

réžia Rawan Rahim

rok: 2015
krajina: LB
trvanie: 07:45
Lilou je veľmi citlivá i zvedavá, ale aj poznačená neznesiteľnou hanblivosťou. Získa však schopnosť nazrieť do minulosti ľudí a to ju prinúti otvoriť sa a nebyť viac uzavretá.

Vlk / Wolf

réžia Julia Ocker

rok: 2015
krajina: DE
trvanie: 03:48
Vlk sa túla lesom a snaží sa nájsť bezpečné miestečko, kde by sa mohol oddať svojej tajnej záľube. No kdesi v kríkoch sa objaví neočakávaný divák.

Až po uši i bez uší / Ear Fear

réžia Erin Kim

rok: 2015
krajina: US
trvanie: 03:33
Muž, ktorý vedie tajný život, čelí kríze, ale napokon stretne svoju spriaznenú dušu.

Hugo Bumfeldt

réžia Éva Katinka Bognár

rok: 2015
krajina: HU
trvanie: 12:00
Film rozpráva príbeh o Hugovi, mimozemskom chlapcovi, ktorý žije na ďalekej planéte. Jedného dňa dostane ako darček svoje prvé domáce zvieratko – potápača zo Zeme. Zdá sa, že radosť a nadšenie z darčeka sú nekonečné.

Krtko a dážďovka / The Mole and the Earthworm / Der Maulwurf und der Regenwurm

réžia Johannes Schiehsl

rok: 2015
krajina: DE
trvanie: 03:19
Malý krtko jedného dňa príde na to, že všetky ostatné zvieratá majú kamaráta, ktorý sa im podobá. On je však sám a je z toho veľmi smutný. Aby toho nebolo málo, zahráva sa s ním aj jeho potrava vo forme tučného červíka, ktorý mu uteká priamo pred nosom.