no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Zahraj si hry z Fest Anča Game Jam 2016

Na Fest Anči sme tento rok popri množstve prednášok, premietaní a showcasu hier na Game Days po prvý krát organizovali aj Game Jam. Jeho výsledky a vyhlásenie víťazov boli prezentované priamo na festivale, teraz si navyše všetky hry môžeš vyskúšať aj sám. Cieľom Game Jamu bolo vytvoriť v priebehu dvoch dní digitálne hry na tému vyhlásenú až na mieste. Na motív “Začarovaný kruh” vzniklo 7 hier, pri počte 13 zúčastnených tvorcov. Slávu,  uznanie a vecné ceny si ako víťazi vyslúžili Matej Koleják, Matúš Koprda, Štefan Nitkulinec, Sylvia Smatanová stojaci za bizarnou hrou Zen Duckies.

 

Zen Duckies

zen Duckies (Custom)
Tému začarovaný kruh sme poňali ako reinkarnáciu, teda hráč sa prevteluje do zvieratiek až kým nedosiahne “osvietenie” na konci levelu. Vtip je v tom, že musí zomrieť, aby pomocou svojich predchádzajúcich pozostatkov prešiel level. Zaujímavá feature je tlačítko, ktorým treba dýchať, inak zvieratko zomrie :)

Autori: Matej Koleják, Matúš Koprda, Štefan Nitkulinec, Sylvia Smatanová

Stiahnuť (Win+Mac)

 

Circle Balls

Circle Balls 4 (Custom)
Circle Balls je netradičná strielačka z prvej osoby, kde hráč namiesto zbraní môže hádzať na zem začarované kruhy. Hráča prenasledujú zákerné červené gule a jediná možnosť, ako ich zastaviť je nalákať ich do začarovaných kruhov, aby explodovali.

Autor: Michal Ferko

Stiahnuť (Win)

 

Constelation

Constelation (Custom)
Logická hra, ktorej je cieľom premiestniť kamene k modrej hviezde. Hra sa ovláda myšou, klikaním sa kamene odstraňujú a na ich mieste vznikajú prekážky, cez ktoré kamene menej prechádzajú. Kamene sú priťahované vždy “najbližšou” hviezdou (po započítaní prekážok). Hra sa najviac podobá na Lemmings.

Autor: Marián Ivanov

Stiahnuť (Win + Mac)

 

Long Walk

Long Walk (Custom)
Úlohou hry je dostať sa z bludiska, ktoré má tvar kruhu. Na podlahe sa nachádzajú tlačítka, ktoré aktivujú točenie stien a tvar a cesty bludiska sa tým zmenia. Kruhové bludisko má zatiaľ tri časti.

Autor: Peter Kopáč

Stiahnuť (Win)

 

Occult Rabbit Attack

Occult (Custom)
Túto hru sme začali robiť na druhý deň v panike, že prvú (Kachničky) nestíhame dokončiť a nech máme aspoň niečo. Tu je doslovný začarovaný kruh, kde na mága útočia zajace z Dimenzie Okultných Zajacov™ a treba ich ničiť kúzlami. Kúzla sa kreslia myšou (treba začať od tmavšej časti symbolu). Rozpoznávanie a aj celá hra sú v polorozrobenom stave, pretože sme mali už iba 8 hodín.

Autori: Matej Koleják, Matúš Koprda

Stiahnuť (Win a Mac)

 

Wild Wild Justice

Wild (Custom)
Táto jednoduchá hra v štýle top-down shooter ponúka atmosféru saloonových prestreliek na Divokom Západe. Vašou úlohou je pomocou strieľania banditov posúvať počítadlo smerom k holubici mieru. Na druhú stranu, pri každej smrti šerifa alebo nevinných civilistov, sa počítadlo posunie opačným smerom. Ďalšou mechanikou je fakt, že šerifom a banditmi vystrelené guľky sa určitý čas odrážajú od stien a predmetov v saloone. Prílišná horlivosť a ľahký prst na spúšťi tak spôsobí, že šerif sa môže veľmi ľahko ocitnúť v začarovanom kruhu násilia s mierom v nedohľadne.

Autori: Roman Ďuriga, Mario Kapusta, Rastislav Jelinek

Stiahnuť (Win + Mac)

 

Rise and Fall

Rise and Fall (Custom)
Jedná sa o jednoduchý (možno nie úplne jednoduchý) endless runner, kde úlohou je vyhýbať sa zúrivým besným a krvilačným kruhom a samozrejme prežiť čo najdlhšie. Ovládanie je tiež jednoduché. Šipkami vpravo vľavo (Windows) alebo dotykom na obrazovku vpravo alebo vľavo (Android).

Autori: Marek Jurčo a Lukáš Jurčo

Stiahnuť (Win)

27.07. 2016