no

Press

0

Akreditačný formulár

Kontakt na PR

Vážení novinári, ak máte záujem o akékoľvek informácie (program, akreditácie, obrazový materiál a pod.), neváhajte nás kontaktovať.

Akreditačné centrum nájdete na Stanici Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3, Žilina.

Ďakujeme za spoluprácu a tešíme se na stretnutie.

PR

Mária Hejtmánková
pr@festanca.sk

Napísali o nás

Magická reinkarnácia strašidelných bábok
kinecko.com, 6 júl 2017
Medzi headlinerov tohtoročného festivalu Fest Anča patril britský režisér Robert Morgan. Na stanici v Žiline sa pred projekciou pohyboval a pôsobil ako nenápadný a vyrovnaný štyridsiatnik s drinkom v ruke. Po menšej sonde do jeho hlavy prostredníctvom krátkych filmov o neho enormne vzrástol záujem a po svojom masterclasse sa dostal doslova do obkľúčenia. Čo je to za človeka?

Maroš Brojo o 10. ročníku festivalu Fest Anča. Čo nás čaká a neminie.
9múz, 23. 6. 2017
U nás je každý ročník jednou veľkou oslavou a vždy sa usilujeme o čo najväčšiu programovú pestrosť a rozmanitosť. Čakajú nás významní hostia ako Barry Purves, Robert Morgan, Paul Bush, art director hry Monument Valley 2 David Fernandéz Huerta a desiatky ďalších…

Fest Anča štartuje už o týždeň, 10. ročník prinesie aj objavnú hudbu
hudba.zoznam.sk, 22. 6. 2017
Na prelome júna a júla bude v Žiline už po desiaty raz Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Kto na ňom už bol, dobre vie, že vo svojom programe ponúka v piatok a v sobotu okrem výborných animovaných filmov aj večerné koncerty a každú noc dobrú náladu navodí iný dídžej. Hudba a animovaný film idú totiž ruka v ruke.

Fest Anča Announces Lineup
filmneweurope, 16. 6. 2017
The 10th International festival of animated films Fest Anča, based in Žilina, introduced a programme with three competitions including international competition of short and student films, international music video competition and international competition of films for children…

Palo Buday: Hry generujú viac peňazí ako filmy
9múz, 14. 6. 2017
Rozhovor s dramaturgom Game Days: Program pre Game Days 2017 sa začal pripravovať ešte predtým, než predošlý ročník vôbec začal. Vedel som, že Fest Anča bude mať okrúhle výročie a tak sa zrodilo kódové označenie Indie Stars (= Hviezdy nezávislého neba)…

Jubilejný 10. ročník Fest Anče prinesie bohatý program aj pre najmenších návštevníkov
zilinak.sk, 13. 6. 2017
Pokiaľ aj vy premýšľate nad tým, ako osláviť záver školského roka, desiate narodeniny Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča sú tou správnou voľbou. Od 29. júna – 2. júla zablúdite do ríše fantázie tých najlepších animovaných filmov. Náladou rozprávkového sveta ožije Stanica Žilina-Záriečie, nádherné priestory Bábkového divadla, kníhkupectvo Artforum a premietať bude aj Telka v meste na Hlinkovom námestí v Žiline.

Zatancuj si na narodeninovej Fest Anča párty
music zone.eu, 13. 6. 2017
Na prelome júna a júla bude v Žiline už po desiaty raz Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Kto na ňom už bol, dobre vie, že vo svojom programe ponúka v piatok a v sobotu okrem výborných animovaných filmov aj skvelé večerné koncerty a každú noc vám dobrú náladu navodí iný DJ.

Festival Fest Anča oslavuje svoje okrúhle narodeniny hviezdnym obsadením
MacBlog, 9. 6. 2017
Na Medzinárodnom festivale animácie Fest Anča sa predstavia v dňoch 30. 6. – 1. 7. v rámci programu Game Days hviezdy nezávislej hernej scény.

FEST ANČA: Oslávte prázdniny v ríši fantázie
gregi.net, 6. 6. 2017
Pokiaľ aj vy premýšľate nad tým, ako osláviť záver školského roka, desiate narodeniny Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča sú tou správnou voľbou.

Návšteva medzinárodného festivalu animácie ,,FEST ANČA“
MŠ Andreja Kmeťa, 1. 6. 2017
Milí kamaráti, dňa 29.06.2017 /t.j. štvrtok/ o 10.00 hod sa predškoláci našej materskej školy vyberú na neďalekú stanicu Záriečie, kde sa stanú účastníkmi veľkolepého medzinárodného festivalu animácie s názvom ,,FEST ANČA“

Relácia Fest Anča
TV VJU.sk, jún 2017
Ukážky filmov, ktoré na Fest Anči uvidíte.

Animácia od A po Z
film.sk, jún 2017
Každý z nich pracuje inou metódou a k látke pristupuje z inej perspektívy, no spája ich láska k animácii. A čoskoro týchto tvorcov spojí aj 10. ročník Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča v Žiline (29. 6. – 2. 7.). Jeho hlavní hostia budú zo Spojeného kráľovstva – Robert Morgan, Paul Bush a Barry Purves.

Desiate výročie Fest Anča bude hostiť desať hviezdnych nezávislých tvorcov na Game Days
sector.sk, 31. 5. 2017
Festival medzinárodnej animovanej tvorby Fest Anča oslávi tento rok už desiate výročie. V rámci neho sa však po štvrtýkrát otvoria brány žilinskej Novej synagógy, ktorá bude hostiť desať hviezdnych tvorcov nezávislej hernej scény.

Fest Anča
žilina.sk, 29. 5. 2017
Koncom júna oslávi v Žiline svoje desiate narodeniny Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Ako jediný na Slovensku prináša každý rok krátke a celovečerné animované filmy pre dospelého diváka, ako aj pre deti.

Hviezdy nezávislej scény prichádzajú do Žiliny na Game Days osláviť 10. narodeniny Fest Anča
9múz, 27. 5. 2017
V dňoch 30. 6. – 1. 7. sa v rámci Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča uskutoční štvrtý ročník podujatia Game Days s cieľom otvoriť dialóg a premostiť svety digitálnych hier a animovaného filmu.

Fest Anča oslavuje. Navštívi ju kráľ animovaného hororu
sme, 25. 5. 2017
Hlboká tma. Ku osamelej studni prichádza dvojica postáv. Rozhodnú sa nabrať vodu. Keď však vedro vytiahnu, všetko je inak. Reálny svet sa mení na animovaný.

Animované dokumenty Paula Busha exkluzívne na Fest Anča
25fps.cz, 12. 5. 2017
Umenie Paula Busha je inteligentné, analytické a miestami až intímne. Podobne ako Mozart obsedantne symetricky komponoval, Bush skladá základnú štruktúru svojich filmov.

Spoznajte silu animovaného dokumentu
kinema, 11. 5. 2017
Pod animovaným filmom si často predstavujeme naratívny príbeh alebo experimentálne umelecké dielo. Na Fest Anču príde tento rok britský režisér Paul Bush, ktorý nám ukáže, že animovaný film môže mať aj dokumentárny charakter…

Na Fest Anču príde kráľ animovaného hororu Robert Morgan
kinema, 26. 4. 2017
Máloktorého režiséra žánrového filmu by ste mohli označiť slovom kráľ. Keď sa však pozeráte na diela Roberta Morgana, vidíte skutočné umenie animovaného hororu. Bojíte sa prapodivne tvarovaných postáv a zatvárate oči pred tečúcou krvou.

Maďarské špeciality na Fest Anči
zilina.sk, 24. 3. 2017
Pútavé, hravé, novátorské, dôvtipné, zábavné. Týmito a mnohými ďalšími prívlastkami by sme mohli definovať filmy, aké vo svojom programe každý rok ponúka Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Tentoraz oslávi v dňoch od 29. júna do 2. júla svoje desiate narodeniny.

Kino Fest Anča: Making of Drobci s Vandou Raýmanovou
detepe, 14. 2. 2017
Fest Anča Vás pozýva na prednášku a prezentáciu zo zákulisia výroby nového večerníčku Drobci, ktorý mal premiéru počas Vianočných sviatkov. Režiséri Vanda Raýmanová a Michal Struss spoločne s ďalšími tvorcami seriálu prezradia všetko o procese jeho výroby – ako, kedy a kde sa zrodil počiatočný nápad, ako večerníček vznikal a ako to celé nakoniec dopadlo.

Successes of our artists developing Moonfall
fishcowstudio, 6. 2. 2017
Fest Anča is an international festival of animated film that has been taking place in Slovakia since 2008 and is considered the most prestigious festival of its kind in our country. Our artist namely Štefan Niktulinec attended with his co-developers this competition last year representing a game Zen Duckies.