no

Cartoon d’Or 2016

Kníhkupectvo Artforum
29.06.2017
19:00
Trvanie 65:29

Cartoon d’Or je ocenenie za najlepší európsky krátky animovaný film roka. Cenu udeľuje CARTOON – Európska asociácia animovaného filmu s podporou programu Kreatívna Európa – MEDIA. Odmeňuje najlepších z najlepších, keďže zapojiť sa môžu iba filmy ocenené na významných európskych festivaloch. Medzinárodná odborná porota spomedzi nich vyberie päť finalistov a víťaza. Cartoon d’Or sa udeľuje každoročne v septembri počas Cartoon fóra, koprodukčného fóra pre televízne seriály. Cieľom Cartoon d’Or je prepájať režisérov krátkych filmov so zástupcami filmového priemyslu a pomáhať talentovaným umelcom rozbehnúť nové projekty.

Prvé ocenenie Cartoon d’Or v roku 1991 putovalo do rúk vtedy ešte neznámeho britského režiséra Nicka Parka za film Creature Comforts. Po ňom nasledovali ďalšie slávne mená ako Sylvain Chomet, Jacques-Rémy Girerd, Mark Baker, Michael Dudok De Wit, Joanna Quinnová a Benjamin Renner.

Podobní / Alike

réžia Daniel Martínez Lara, Rafa Cano Méndez

rok: 2015
krajina: ES
trvanie: 08:01
Copi sa snaží ukázať svojmu synovi Pasteovi správnu cestu v hektickom svete. Ale ktorá cesta je tá pravá?

Stroj / Machine

réžia Sunit Parekh

rok: 2015
krajina: DK
trvanie: 19:03
Pár, ktorý žije uprostred obrovského staveniska v malej dedinke pri mori, sa snaží vyrovnať s tragédiou.

Periféria / Peripheria

réžia David Coquard-Dassault

rok: 2015
krajina: FR
trvanie: 12:20
Cesta do srdca obrovského opusteného sídliska. Periféria vykresľuje, ako sa mesto mení na divočinu: moderné Pompeje, kde fúka vietor a psy sa ponevierajú medzi pozostatkami ľudského života.

V tvojich rukách / Under your Fingers / Sous tes doigts

réžia Marie-Christine Courtès

rok: 2014
krajina: FR
trvanie: 12:54
Mladé dievča s európskymi a ázijskými koreňmi po smrti starej mamy rozpráva príbehy žien zo svojej rodiny počnúc vyhnanstvom z koloniálnej Indočíny až po izoláciu v tranzitnom tábore.

Yùl a had / Yùl and the Snake / Yùl et le Serpent

réžia Gabriel Harel

rok: 2015
krajina: FR
trvanie: 13:11
Trinásťročný Yùl ide spolu so starším bratom Dinom uzavrieť zmluvu s pouličným gangstrom Mikeom, ktorého ochraňuje jeho argentínska doga. Keď situácia začína vyzerať zle, objavuje sa tajomný had.