no

Medzinárodná súťaž krátkych filmov 2 (repríza)

Stanica Žilina Záriečie: S1
01.07.2017
15:00
Trvanie 78:55

Anča Award je medzinárodná súťaž animovaných filmov do 30 minút, ktoré vznikli za posledné dva roky. Tento rok bolo na festival prihlásených 1589 filmov z 81 krajín. Do medzinárodnej súťaže krátkych filmov bolo nakoniec zaradených 34 snímok. Tie bude hodnotiť trojčlenná medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 2. 7. 2017, sa o 16:00 v žilinskej Novej synagóge dozvieme meno víťaza, ktorý získa 800 €

Prázdno / The Empty

réžia Dahee Jeong

rok: 2016
krajina: FR
trvanie: 10:01
V izbe ženy sa neustále hromadia a miznú spomienky ako prach. Muž s nimi hrá bezvýznamné hry.

Cudzie teleso / Foreign Body / Ciało obce

réžia Marta Magnuska

rok: 2016
krajina: PL
trvanie: 07:00
Cudzie teleso žije svoj vlastný život. Nemôžeš sa ho zbaviť, vždy je s tebou, potrebuješ ho. Správaj sa k nemu nežne, nesnaž sa oholiť jeho dlhú, rozstrapatenú srsť. To, čo niekedy najprv považujeme za cudzie a zvláštne, môžeme neskôr vnímať ako tú najdrahšiu vec.

Tango

réžia Francisco Gusso, Pedro Giongo

rok: 2016
krajina: BR
trvanie: 12:30
Po rokoch sucha vyklíči v odľahlých prameňoch rieky Aiatak tajomný zemiak. Čoskoro bude všetko pripravené pre veľký rituál Tango. Pre ľudí to značí počiatok novej éry. Film inšpirovaný poviedkou Umelec v hladovaní od Franza Kafku je ponorom do ľudskej povahy.

Yokoso boku desu 4: Čo je „Yokoso boku desu“? / Yokoso boku desu 4: What is “Yokoso boku desu”? / ようこそぼくです4~ようこそぼくですってなんですか?~

réžia Manabu Himeda

rok: 2016
krajina: JP
trvanie: 10:50
V poradí už štvrtá časť hudobného animovaného seriálu Yokoso Bokudesu (Vitaj, to som ja). Pozostáva z troch pesničiek: Let’s Coritsu (Za samotou), Yoko soboku desu (Yoko je naivná) a Kosokoso Bokudesu (Kosokoso, to som ja). Čo vám tieto tri pesničky hovoria o Yokoso Bokudesu?

Locus

réžia Anita Kwiatkowska-Naqvi

rok: 2016
krajina: PL
trvanie: 10:00
Žena cestuje sama uprostred noci v prázdnom vlaku. Nevie sa dočkať, kedy príde domov za mužom a synom. Keď vlak zrazu zabrzdí, pozrie sa von z okna. To, čo uvidí, jej zmení život.

Šťastný koniec / Happy End

réžia Jan Saska

rok: 2015
krajina: CZ
trvanie: 05:43
Čierna komédia o smrti so šťastným koncom. Ohromný sled nepredvídateľných udalostí, v ktorom sa stretnú poľovníci, traktorista, diskotékový borec a mŕtvola.

Večné prázdniny šťastia / An Eternal Vacation of Happiness / .永恆的歡樂假期

réžia Cheng-Hsu Chung

rok: 2016
krajina: GB
trvanie: 05:39
Milostný vzťah môžeme opísať ako cestu na prázdniny z vlastného života do srdca toho druhého. Nad ich dĺžkou nemáme kontrolu. Navzájom sa potrebujeme, aby hory zostali zelené, oceán modrý a slnko horúce.

Nočný vták / Nighthawk / Nočna ptica

réžia Špela Čadež

rok: 2016
krajina: SI
trvanie: 08:50
Na miestnej ceste leží nehybne jazvec. V tme ho objaví policajná hliadka. Čoskoro vypláva na povrch, že jazvec nie je mŕtvy, ale na smrť opitý! Keď sa ho polícia snaží odtiahnuť mimo cesty, zobudí sa a situácia naberie nečakaný spád.

Šuška / Pussy / Cipka

réžia Renata Gąsiorowska

rok: 2016
krajina: PL
trvanie: 08:22
Dievča trávi večer samo doma. Rozhodne sa dopriať si trochu slastnej telesnej rozkoše, no nie všetko vyjde podľa plánu.