no

Svetová panoráma 3

Stanica Žilina Záriečie: S2
01.07.2017
10:00
Trvanie 77:43

Výber filmov a videoklipov, ktoré sa iba o chlp nedostali do súťaže, bude premietnutý v samostatnej sekcii Svetová panoráma.

Čakanie na Nový rok / Waiting for the New Year / Gaidot Jauno gadu

réžia Vladimir Leschiov

rok: 2016
krajina: LV
trvanie: 08:11
List od osamelej zametačky ulíc s neznámym adresátom, napísaný na Nový rok: rok strávený pozorovaním ročných období a snívaním o zázraku do nasledujúceho Nového roka.

Žltá / Yellow / Amarillo

réžia Ana Perez Lopez

rok: 2016
krajina: ES
trvanie: 03:47
Umelá príchuť banánu je založená na ovocí, ktoré už dnes neexistuje. Do šesťdesiatych rokov minulého storočia bol Gros Michelle najznámejším banánovým kultivarom v Amerike. Jeho pochmúrny a lepkavý nekrológ rozpráva o minulosti, súčasnosti a budúcnosti globálnej potravinovej politiky.

Planemo

réžia Veljko Popović

rok: 2016
krajina: HR
trvanie: 13:25
Planemo je osamelým pútnikom a strážcom galaxie. Je osiroteným svetom, nebeským telesom, nabootovaným zo svojej slnečnej sústavy chaosom planetárnej migrácie. Čo sa stane, keď v spoločnosti, kde všetci bezhlavo obiehajú okolo svojich denných rutín, človek vypadne zo systému?

Byrokratická obluda / The Bureaucracy Monster

réžia Thomas Simonsen Balmbra

rok: 2016
krajina: NO
trvanie: 05:00
Intenzívna a humorná montáž o hororoch čoraz rozpínavejšej byrokracie.

Ticho / Silent

réžia Aimee Chang

rok: 2016
krajina: US
trvanie: 02:03
V živote často počujeme veci, ktoré by sme radšej nepočuli. Dnes sa nám do uší dostane niečo pekné a zajtra už premýšľame, či sme si to náhodou v hlave nezromantizovali. Či to náhodou nie je pasca. Naša nevinnosť sa dá zobrať, uložiť do krabičky a tá môže ostať navždy zavretá. Alebo sme pokrytci, ktorí si pasce nastavujú sami a hrajú sa na dobrákov?

Pripísané úspechy / Ascribed Achievements / اکتسابات انتسابی

réžia Samaneh Shojaei

rok: 2016
krajina: IR
trvanie: 04:18
Starý muž, nespokojný so svojím výzorom, sa rozhodne skoncovať so životom. Neúspešný pokus o samovraždu však v jeho živote vytvára novú situáciu.

Menej než človek / Less Than Human

réžia Steffen Bang Lindholm

rok: 2016
krajina: DK
trvanie: 06:09
Po skončení zombie apokalypsy sa oživené mŕtvoly vyliečili a vysťahovali do odľahlých táborov. Skeptický novinár si zaumieni dokázať, že zombíci nie sú na návrat do bežného života pripravení.

Preteky / Race

réžia Yan Dan Wong

rok: 2016
krajina: GB
trvanie: 02:48
Lieky, sprcha, jedlo, spánok. Lieky, sprcha, jedlo, spánok. Dcéra sa naháňa v kolotoči každodenných potrieb svojej postaršej matky, až kým si jedného dňa nepovie dosť. Odmieta sa o matku ďalej starať a pretekárska dráha sa rúca.

Z nesprávneho konca / The Wrong End of the Stick

réžia Terri Matthews

rok: 2016
krajina: GB
trvanie: 09:40
Malcolm Fetcher je neurotický učiteľ v strednom veku, stratený v jednotvárnom manželstve s dvadsaťročnou Beverly. Tvárou v tvár zžieravej osobnostnej kríze sa ich manželstvo rozpadá a Malcolm je nútený vyjadriť hlbokú, doteraz utajovanú túžbu…

Strela na zadok / Spank Shot

réžia Gina Kamentsky

rok: 2016
krajina: US
trvanie: 01:10
„Kým som čakala na naplieskanie, pozerala som hokej.“

Rande / It’s a Date

réžia Zachary Zezima

rok: 2016
krajina: US
trvanie: 07:12
Na začiatku je každý mimozemšťanom.

Stratený Alfonz / Alphonse Gets Lost / Alphonse s’égare

réžia Jean-Luc Gréco, Catherine Buffat

rok: 2016
krajina: FR
trvanie: 14:00
Na školskej chodbe dobieha Alfonz dievča, ktoré omdlieva priamo pred jeho očami. Bez rozmýšľania sa ju pokúša pobozkať, no objavuje sa Marco, ktorý z neho pred všetkými spraví hlupáka. O šesť mesiacov neskôr prichádza leto. Alfonz je nadšený z predstavy, že celý august strávi sám, bez svojho spolubývajúceho.