no

VAF: Nové Talenty 2017 (premiéra)

Stanica Žilina Záriečie: S1
29.06.2017
17:00
Trvanie 60:01

Tento projekt je určený na propagáciu najtalentovanejších mladých animátorov zo strednej a východnej Európy. Jeho cieľom je vybrať deväť najlepších filmov vytvorených študentmi a mladými umelcami v danom roku a prezentovať ich pred profesionálnym aj širším medzinárodným publikom. Výber filmov sa sústreďuje na výnimočné talenty, ktorých doterajšia práca je znakom úspechu v budúcej kariére. Projekt počíta s prezentáciou zvolenej filmovej kompilácie na vybraných európskych festivaloch animovaných filmov, aby na nové talenty pritiahol pozornosť a spojil ich so skúsenými medzinárodnými producentmi. V roku 2017 tiež Nové talenty pridávajú nové aktivity, ako napríklad kinodistribúciu vo vybraných krajinách.

Šuška / Pussy / Cipka

réžia Renata Gąsiorowska

rok: 2016
krajina: PL
trvanie: 08:22
Dievča trávi večer samo doma. Rozhodne sa dopriať si trochu slastnej telesnej rozkoše, no nie všetko vyjde podľa plánu.

Divá sviňa / The Wild Boar / Das Wildschwein

réžia Bella Szederkényi

rok: 2016
krajina: DE
trvanie: 13:00
Malá živelná sirota bez domova uteká z veľkomesta do tmavého lesa. Práve v ňom stretáva tvora mocnejšieho, než si kedy dokázala predstaviť.

Tuš a pás / Ink Meets Blank / Zdarzenie plastyczne

réžia Tymon Albrzykowski

rok: 2016
krajina: PL
trvanie: 05:11
Film je čiernobielou rytmickou metamorfózou abstraktných geometrických tvarov. Jeho dramaturgia je postavená čisto na tvaroch a evokatívnej hudbe. Pri tvorbe nebola použitá kamera, animácia vznikla priamo na 35-milimetrovom filmovom páse.

Chilli

réžia Martina Mikušová

rok: 2016
krajina: SK
trvanie: 07:52
Film o agresivite, vášni a nepochopení vo vzťahu. Animácia a vizuály čerpajú inšpiráciu z naivného umenia, snov a podvedomia.

Kut

réžia Lucija Mrzljak

rok: 2016
krajina: EE
trvanie: 02:05
Life is difficult in the corner, in the angle where edges meet. Everything is geometrically relative when laws of perspective and gravity start playing tricks.

Sopečný ostrov / Volcano Island / Vulkánsziget

réžia Anna Katalin Lovrity

rok: 2017
krajina: HU
trvanie: 09:00
Na magickom ostrove naháňa mladú naivnú tigricu starý biely tiger. Zozačiatku si tigrica neuvedomuje hĺbku svojho puta s ostrovom a prírodou. Napokon však v sebe objavuje obrovskú prvotnú silu.

Cudzie teleso / Foreign Body / Ciało obce

réžia Marta Magnuska

rok: 2016
krajina: PL
trvanie: 07:00
Cudzie teleso žije svoj vlastný život. Nemôžeš sa ho zbaviť, vždy je s tebou, potrebuješ ho. Správaj sa k nemu nežne, nesnaž sa oholiť jeho dlhú, rozstrapatenú srsť. To, čo niekedy najprv považujeme za cudzie a zvláštne, môžeme neskôr vnímať ako tú najdrahšiu vec.

Život vo vzoroch / Life in Patterns / Život ve vzorcích

réžia Vojtěch Domlátil

rok: 2017
krajina: CZ
trvanie: 01:40
Vyrastanie z dokonalých vzorov. Neha, slabosť a gýč. Život v dvanástich snímkach za sekundu.

Zbohom / Farewell / Slovo

réžia Leon Vidmar

rok: 2016
krajina: SI
trvanie: 05:51
Lovro sedí vo vani. Smutne hľadí na kvapôčky vody, padajúce z kohútika. Zrazu sa mu v pamäti vynorí deň, keď bol s dedom prvýkrát na rybačke. Živá predstava sa prelieva do skutočnosti.