no

Game Days sa na Fest Anču vracajú v plnom nasadení

Začiatok leta sa na Fest Anča Game Days opäť ponesie v znamení hviezd herného neba, bohatého programu a jedinečnej neformálnej atmosféry. Žilinský videoherný festival bude tento rok prebiehať 29.6. – 30. 6. v Novej synagóge a okolitých priestoroch.

Inovatívne hry, kreatívny prístup k ich tvorbe, mladí aj skúsení tvorcovia – to všetko bude náplňou Fest Anča Game Days 2018. Tešiť sa môžete na prednášky nezávislých štúdií, prezentácie ešte neohlásených hier, playtesting, inovatívne VR projekty a zopár ďalších prekvapení. Na Game Days si počas prednášok môžete exkluzívne vyskúšať ešte nevydané hry. Pokiaľ vás zaujímajú herné inovácie, svieži netradičný design, kreatívne prístupy k mechanizmom či hodnotný obsah, ste na správnej adrese.

Po minuloročnom úspechu sa tiež vracajú výstavy s videohernou a VR tematikou. V prvej s názvom Fázy a koncepty sa vám predstavia výtvarné návrhy súčasných slovenských hier. Druhá výstava, Google Spotlight Stories, sa venuje fenoménu virtuálnej reality – menovite inovatívnym príbehom a storytellingu, keďže práve tie budú určovať vývoj tohto fascinujúceho média. Ak chcete náhodou na chvíľu zabudnúť, že sa práve nachádzate v Žiline, nasaďte si headset a preneste sa do fiktívnych svetov virtuálnej reality.

Slovensko už dávno nie je malým hráčom. Náš videoherný priemysel má každoročne obrat vyše 36mil. eur. Slovenská asociácia herných vývojárov (SGDA) sa preto rozhodla na Fest Anči od tohto ročníka pravidelne udeľovať cenu tým, ktorí posúvajú naše kvalitatívne hranice stále ďalej. Po prvý raz predstavíme ocenenie Slovenská hra roka, udeľované tomu najlepšiemu videohernému titulu za posledný kalendárny rok. Ocenenia budú udelené v niekoľkých kategóriách.

Počas Game Days sa bude opäť odohrávať aj Game Jam, na ktorom si prihlásené tímy zložené z vývojárov, grafikov alebo animátorov vyskúšajú vytvoriť za 48 hodín čo najlepšiu videohru. V tomto zrýchlenom móde preveria svoje praktické schopnosti a vy si ich hry môžete následne vo verejnej prezentácii vyskúšať. Prihlášky pre vývojárov, animátorov a grafikov sú dostupné na nasledovnej stránke: festanca.sk/2018/fest-anca-game-jam. 

Predstavíme tiež ďalší ročník Pitching Session – krátkych a úderných prezentácií rozpracovaných herných titulov. Tie najperspektívnejšie work in progress hry bude hodnotiť odborná zahraničná porota, v ktorej zasadnú dizajnéri, producenti aj distribútori. Tvorcovia tak majú možnosť získať nielen cennú odozvu, ale potenciálne uzavrieť aj rôzne výhodné partnerstvá. Prihlásiť sa môžete na stránke: festanca.sk/2018/game-days-pitching-session.

Vo večerných hodinách sa Synagóga a celý festival premenia na otvorený priestor pre diskusie, networking, ako aj nepracovnú zábavu. Ak budete mať šťastie, môžete si dať kávu spoločne

s niektorým z prednášajúcich alebo členmi organizačného tímu festivalu Fest Anča, prípadne so Sector.sk a SGDA, ktorí sa taktiež podieľajú na usporiadaní Game Days.

Vidíme sa 30. júna a 1. júla. Nezabudnite sa naladiť na náš Facebook kvôli menám herných titulov a prednášajúcich, ale aj iným festivalovým novinkám!

Hlavný partner podujatia je Fond na podporu umenia.

27.04. 2018