no

Industry workshopy s Barbarou Slade a Davidom Buntingom

Ak máš záujem zúčastniť sa industry workshopov, vyplň nasledovný formulár najneskôr do 7. 6. 2018.

PRIHLÁŠKA

Súčasťou prihlášky je registračný poplatok 10 EUR (5 EUR študenti), ktorý je nutné po registrácii uhradiť v stanovenom termíne. Organizátori ťa po registrácii budú kontaktovať s ďalšími detailmi.

Festival pokrýva účastníkom ubytovanie po dobu trvania workshopov.

Na jednotlivé časti industry workshopov je možné prihlásiť sa aj jednotlivo.

V prípade otázok nás neváhaj kontaktovať na verona@festanca.sk

 

Barbara Slade

Barbara Slade je televízna a filmová scenáristka a výkonná producentka. Narodila sa v Los Angeles, no momentálne pôsobí v Londýne. Barbara sa pohybuje v animovanom priemysle už viac ako dvadsať rokov. Podieľala sa na vzniku seriálov ako Výtržníci (Rugrats), Macko Puf (Winnie the Pooh), Angelína balerína (Angelina Ballerina), Malý obchod hrôzy (Little Shop of Horrors) Nezbedný Ralph (Rotten Ralph). Vytvorila a produkovala viaceré pôvodné seriály, ako napríklad Živí duchovia (Dead Gorgeous) pre CBBC/ABC/Nickelodeon alebo Hi Opie (TVO/Netflix), a je nositeľkou mnohých ocenení. Na medzinárodnom trhu je uznávanou profesionálkou a cestuje po celom svete ako konzultantka produkčných spoločností a televízií. Pracovala pre britskú televíziu Disney Channel UK, nemeckú Super RTL a posledné štyri roky pôsobí v Nórsku, kde vedie scenáristické tímy špičkových televíznych programov. Barbara má skúsenosti aj ako porotkyňa z rôznych panelov, je predsedníčka Cartoon Forum a Cartoon Movie, učí a prednáša po celom svete.

Workshop s Barbarou Slade / streda (27. 6. 2018) / 9:30 – 12:00
Zábavný a interaktívny workshop, ktorý naučí študentov ako vytvoriť a vyvinúť silný  animovaný televízny seriál. Od námetu cez postavy a tvorbu organického sveta až po zápletku, ktorá vtiahne diváka do deja. Krok za krokom prevedie Barbara účastníkov workshopu procesom, ktorý môžu uplatniť vo všetkých svojich budúcich projektoch.

Prednáška Barbary Slade / štvrtok (28. 6. 2018) / 9:30 – 12:00
V prednáške, ktorá nadviaže na stredajší workshop, Barbara poradí zúčastneným tímom, ako zdolať ďalšiu – tú najdôležitejšiu fázu tvorby úspešného televízneho seriálu. Ako vymyslieť skvelé epizódy? Ako sa naučiť kreativite a nestratiť ju? A ako vyrozprávať príbeh, ktorý dokáže prekročiť hranice a osloviť divákov na celom svete?

 

David Bunting

David má za sebou viac ako 15 rokov profesionálnych skúseností v oblasti animácie. Začínal ako animátor kreslených efektov do filmu Tigrov príbeh (The Tigger Movie). Do kreslenia storyboardov k celovečerným filmom sa zaučil v štúdiu Aardman Animation, kde zužitkoval aj predchádzajúce animátorské skúsenosti. David vytvoril storyboardy k viacerým ikonickým detským seriálom ako napríklad Ovečka Shaun (Shaun the Sheep), Staviteľ Bob (Bob the Builder) alebo Pozor na Denisa a Gnashera! (Dennis & Gnasher Unleashed!). V súčasnosti pracuje na storyboarde detského televízneho seriálu Robozuna pre ITV Studios a Netflix, ktorého premiéra sa plánuje v druhej polovici roku 2018.

Prednáška Davida Buntinga / štvrtok (28. 6. 2018) / 13:00-16:00
V prednáške určenej študentom aj profesionálom bude David hovoriť o zručnostiach, ktoré nevyhnutne potrebuje každý, kto chce uspieť ako tvorca storyboardov pre televíziu. Davidova „abeceda storyboardingu“ prostredníctvom teoretických a praktických príkladov odhalí niekoľko tipov, ako aj pod tlakom televíznych deadlineov nakresliť silný storyboard, ktorý podporí scenár a obohatí príbeh.

Workshop s Davidom Buntingom / piatok (29. 6. 2018) /9:30-12:00
Po štvrtkovej prednáške budú mať študenti príležitosť vytvoriť v rámci workshopu storyboard podľa scenára. Budú tak môcť využiť novonadobudnuté poznatky a detailne uvažovať nad tým, ako jednotlivé rozhodnutia pri kreslení obrazového scenára budú vplývať na divákove emocionálne a intelektuálne vnímanie príbehu.

04.05. 2018