no

Attentat 1942

Nová synagóga: Sála
29.06.2018
15:00

Jakub Gemrot, Lukáš Kolek

Česká republika

Attentat 1942 je jedinečná videohra, ktorá rozpráva príbeh nacistickej okupácie očami tých, ktorí ju prežili. Ponorte sa do atmosféry okupovanej Prahy prostredníctvom autentických záberov, prežite spomienky očitých svedkov v interaktívnych umeleckých komiksoch a analyzujte informácie zozbierané z rozhovorov s tými, ktorí prežili, aby ste odhalili príbeh svojej rodiny. Hra bola medzinárodne ocenená za spracovanie príbehu (nominácia nezávislého herného festivalu IGF, strieborná medaila na herných majstrovstvách GDWC). Je to prvá komerčne dostupná hra zo série Czechoslovakia 38-89 o kľúčových momentoch histórie Československa. Jej náučná verzia bola úspešne zavedená do stredoškolskej výučby v Českej republike.

Jakub Gemrot prednáša na Matematicko-fyzikálnej fakulte Karlovej univerzity, pričom sa špecializuje na vývoj počítačových hier. Dosiahol titul PhD. v odbore teoretická informatika a je hlavným programátorom hry Attentat 1942.

Lukáš Kolek je študent doktorandského stupňa na Karlovej univerzite a zameriava sa na počítačové hry a ich vplyv na hráčov. Špecializuje sa na výskum a vývoj hier so silnými sociálnymi či vzdelávacími aspektmi.