no

České večerníčky 70. rokov 2

Stanica: S1
28.06.2018
11:00

Štaflík a Špagetka – Ako sa Štaflík a Špagetka opalovali / Štaflík a Špagetka – Jak se Štaflík a Špagetka opalovali

réžia Václav Bedřich

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 8min.
Kreslené príbehy dvoch psích kamarátov a ich kamarátky Vrany. Seriál vznikol podľa námetu Jiřího Munka a výtvarníka Zdeňka Smetany s pôvodným názvom Psí život, ktorý vznikol ako večerníček pre deti v Československej televízii.

O makovom dievčatku a motýlovi Emanuelovi – O makovom dievčatku a tureckom mesiaci / O makové panence a motýlu Emanuelovi - O makové panence a tureckém měsíci

réžia Václav Bedřich

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 5min.
O makové panence a motýlu Emanuelovi je československý večerníček z roku 1972 režírovaný Václavom Bedřichom a natočený podľa knihy Václava Čtvrtka. Už po prvom stretnutí na makovom poli sa motýľ s cylindrom a dievčatko začali priateliť a pomáhať si.

Krkonošská rozprávka – Ako Trautenberk lovil v Krakonošovom revíri / Krkonošská pohádka – Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru

réžia Věra Jordánová

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 8min.
Trautenberk, Anča, Kuba, hájnik a Krakonoš – obľúbené rozprávkové príbehy. Chamtivý a lakomý Trautenberk žije v horách na hranici Krakonošovho háju. Chcel by byť veľkým pánom.

Rákosníček a hviezdy – Ako Rákosníček dozrel v nebeského strelca / Rákosníček a hvězdy – Jak Rákosníček vyzrál na nebeského střelce

réžia Zdeněk Smetana

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 6min.
Prvé z príbehov o Rákosníčkovi sú o jeho hvezdárskych dobrodružstvách, počas ktorých napravuje problémy na nočnej oblohe. Srší nápadmi a všetky príbehy majú vždy dobrý a úsmevný koniec.

Mach a Šebestová – Kropáček má angínu / Mach a Šebestová – Kropáček má angínu

réžia Miloš Macourek, Adolf Born, Jaroslav Doubrava

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 7min.
Príbeh rozprávky Mach a Šebestová hovorí o žiakoch 3.B základnej školy, Machovi a Šebestovej, ktorí náhodou darom získajú kúzelné odtrhnuté slúchadlo. O scenár populárneho seriálu sa postaral Miloš Macourek a výtvarnú stránku zastrešil Adolf Born.

Maxipes Fík - Maxipes Fík u protinožcov / Maxipes Fík - Maxipes Fík u protinožců

réžia Václav Bedřich

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 6min.
Raz priniesol ocko Áji šteniatko. Dievčatko psíka nazvala Fík, a ten rástol tak rýchlo, že vyrástol z krabice od topánky, z košíka aj z búdy. A kedy prestal rásť? Tesne potom ako sa naučil hovoriť, vypil sud piva. A odvtedy už nerástol.

Byla jednou koťata – Mačacie strašenie / Byla jednou koťata – Kočičí postrašení

réžia Ladislav Čapek

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 5min.
Macourek s Canfourkom sú dve zvedavé a hravé mačiatka, ktoré skôr než mačaciu mamu počúvajú staršieho prefíkanejšieho Kočičáka. Seriál bol už mnohokrát odvysielaný, má vtipné pesničky a dobrého rozprávača Josefa Dvořáka.

Bob a Bobek – Na stavbe / Bob a Bobek – Na stavbě

réžia Václav Bedřich

rok:
krajina: Czech Republic
trvanie: 6min.
Klobúk kúzelníka Pokustona nie je obyčajný klobúk. Bývajú v ňom totiž dva králiky – Bob a Bobek. Bob je síce veľmi múdry a usilovný, ale zďaleka nie je taký šikovný a nápaditý ako menší Bobek. Každé ráno ich klobúk privedie k novým dobrodružstvám.