no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Ocenenia

Anča Award

Anča Award je medzinárodná súťaž animovaných filmov do 30 minút, ktoré vznikli za posledné dva roky. V roku 2015 bolo na festival prihlásených 1 159 filmov zo 78 krajín. Snímky v kategórii medzinárodná súťaž bude hodnotiť trojčlenná medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 3. 7. 2016, o 16.00 sa v Novej synagóge dozvieme meno výhercu Anča Award, ktorý získa 800 €.

Anča Student Award

Už po tretíkrát udelí Fest Anča v rámci medzinárodnej súťaže aj cenu za najlepší študentský film za posledné dva roky. Filmy v hlavnej súťaži, ktorých autori sú študenti, sa budú uchádzať aj o Anča Student Award. Víťazný študentský film vyberá medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 3.7. 2016, o 16.00 sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza študentskej ceny Anča Student Award, ktorý vyhrá 400 €.

Anča Music Video Award

Anča Music Video Award je medzinárodná súťaž animovaných videoklipov, ktoré vznikli za posledné dva roky. Do tejto špeciálnej kategórie bolo v roku 2015 vybraných 23 videoklipov. O víťazovi rozhoduje medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 3. 7. 2016, o 16.00 sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza, ktorý vyhrá 400 €.

Anča Kids’ Award

Aj tento rok bude na Fest Anči udelená cena za najlepší animovaný film pre deti. Do medzinárodnej súťaže animovaných filmov pre deti sú zaradené najlepšie detské animáky, ktoré vznikli za posledné dva roky. A keďže dospeláci (ako vieme) ničomu nerozumejú, víťazný film vyberie špeciálna detská porota!

V posledný deň festivalu, 3.7. 2016, o 16.00 sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza ceny Anča Kids’ Award, ktorý vyhrá 400 €.

Anča Slovak Award

Na ôsmom ročníku Fest Anče nebude chýbať udelenie ceny za najlepší slovenský animovaný film, ktorý vznikol za posledné dva roky. Víťaza určí trojica porotcov. Cenu Anča Slovak Award podporil Literárny Fond.

V posledný deň festivalu, 3.7. 2016, o 16.00 sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza ceny Anča Slovak Award, ktorý vyhrá 600 €.

Anča D Award

Fest Anča v spolupráci s mediálnou spoločnosťou Film Europe Media Company udelia dvom slovenským krátkym animovaným filmom dve špeciálne distribučné ceny Anča D Award a Anča d Award. Ocenené filmy sa tak dostanú priamo do slovenských kín alebo DVD distribúcie ako predfilmy distribučných titulov spoločnosti Film Europe. Slovenskí animátori, držíme vám palce!

Animation Karaoke Battle

Podstatou súťaže je akýmkoľvek tvorivým spôsobom sprevádzať náhodne vybraný animovaný film. Je to príležitosť pre básnikov, hudobníkov, DJ-ov, performerov, zvukárov, noiserov, spevákov, reperov či ďalších kreatívnych záujemcov.
Pre nás je to spôsob, ako animovaný film sprístupniť a priblížiť novému publiku a čoraz širšiemu okruhu ľudí.
Súťaž je otvorená komukoľvek, avšak počet účastníkov je obmedzený. Víťazov súťaže vyberie náhodne zostavená porota z publika. Vyhrá najkreatívnejší, najpútavejší či najvtipnejší živý komentár k vybranej sekvencii z animovaného filmu. Záujemcovia o účinkovanie v súťaži sa môžu prihlásiť na: info@festanca.sk.