Ocenenia

Anča Award

Anča Award je medzinárodná súťaž animovaných filmov do 30 minút, ktoré vznikli za posledné dva roky. V roku 2020 bolo na festival prihlásených 1 650 filmov zo 65 krajín. Do medzinárodnej súťaže sa kvalifikovalo 35 filmov. Snímky v kategórii medzinárodná súťaž bude hodnotiť trojčlenná medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 30. 8. 2020, sa v Novej synagóge dozvieme meno výhercu Anča Award, ktorý získa 800 €.

Anča Student Award

Už po siedmy raz udelí Fest Anča v rámci medzinárodnej súťaže aj cenu za najlepší študentský film za posledné dva roky. Filmy v hlavnej súťaži, ktorých autori sú študenti, sa budú uchádzať aj o Anča Student Award. Víťazný študentský film vyberá medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 30. 8. 2020, sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza študentskej ceny Anča Student Award, ktorý vyhrá 400 €.

Anča Music Video Award

Anča Music Video Award je medzinárodná súťaž animovaných videoklipov, ktoré vznikli za posledné dva roky. O víťazovi rozhoduje medzinárodná porota.

V posledný deň festivalu, 30. 8. 2020, sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza, ktorý vyhrá 400 €.

Anča Kids’ Award

Aj tento rok bude na Fest Anči udelená cena za najlepší animovaný film pre deti. Do medzinárodnej súťaže animovaných filmov pre deti sú zaradené najlepšie detské animáky, ktoré vznikli za posledné dva roky. A keďže dospeláci (ako vieme) ničomu nerozumejú, víťazný film vyberie špeciálna detská porota!

V posledný deň festivalu, 30. 8. 2020, sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza ceny Anča Kids’ Award, ktorý vyhrá 400 €.

Anča Slovak Award

Na trinástom ročníku Fest Anče nebude chýbať udelenie ceny za najlepší slovenský animovaný film, ktorý vznikol za posledné dva roky. Tento rok bolo do súťaže vybraaných 10 filmov. Cenu Anča Slovak Award podporil Literárny Fond.

V posledný deň festivalu, 30. 8. 2020, sa v Novej synagóge dozvieme meno víťaza ceny Anča Slovak Award, ktorý vyhrá 1000 €.