Hľadáme dobrovoľníčky a dobrovoľníkov na Fest Anču 2022!

Zaujíma ťa, ako vzniká filmový festival a rád by si sa podieľať na jeho realizácii? Fascinuje ťa animovaná tvorba, rôzne techniky animácie a jej presahy do iných oblastí? Chceš byť súčasťou VIP tímu Fest Anča 2022 a spoznať animátorov a animátorky z celého sveta

Pridaj sa k nám do tímu! Hľadáme šikovných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na celé trvanie festivalu.

Kedy? 30. júna – 3. júla 2022
Kde?  V Žiline.
Kam sa máš ozvať, ak máš otázky? dobrovolnici@festanca.sk
Dokedy môžeš poslať prihlášku? Do piatka 17. júna 2022!
Aké sú podmienky? PODMIENKY 
Ak sa chceš rovno záväzne prihlásiť, môžeš vyplniť nasledovný formulár: FORMULÁR

Čo Ťa čaká

Dobrovoľníčky a dobrovoľníci na Fest Anči sú veľmi dôležití, pretože sú prví, na ktorých návštevníci na festivale natrafia. Aj vďaka skvelým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam sa tento rok uskutoční už 15. ročník Fest Anče. Dobrovoľníctvo na Fest Anči má veľa podôb. Môže sa ti stať, že budeš predávať lístky, „pípať“ ľudí na premietania, pomôžeš s uprataním priestoru, asistovať stagemanagerom pri premietaní filmov a budeš súčasťou organizačného tímu. 

Dobrovoľník/čka pracuje denne 8 hodín podľa dohodnutého pracovného rozpisu a zvyšok dňa sa môže venovať festivalovému programu. Na Fest Anči sa stále niečo deje od rána až do noci, a preto treba rátať aj s príležitostnou výpomocou organizátorom aj mimo vopred stanovený rozpis.

Výhody

Získaš exkluzívny vstup naživo na Fest Anču 2022 a malé prekvapko. Máš možnosť uplatniť svoje osobité schopnosti v praxi, nadobudnúť nové známosti a kontakty a získať skúsenosti s realizáciou filmového festivalu. Ak máš vlastnosti ako šikovnosť, zodpovednosť, flexibilita a nebojíš sa improvizovať, Fest Anča bude pre teba zážitkom leta! Uvidíš filmy, aké v kinách nepremietajú a odreaguješ sa na koncertoch… V prípade potreby Ti radi vystavíme potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti na festivale, ktoré si na škole môžeš uplatniť ako odpracovanú prax. Radi Ti poskytneme i referencie pre budúceho zamestnávateľa, ktoré mu vytvoria predstavu o Tvojich schopnostiach a skúsenostiach. 

Užitočné info

Prvé povinné inštruktážne stretnutie s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami sa bude konať v STREDU 29. 6. 2022 o 15:00 v Žiline v priestoroch kultúrneho centra Novej synagógy, kde sa dozvieš podrobné informácie o priebehu festivalu a rozdelení konkrétnych pracovných úloh. Súčasťou utorkového programu je aj podvečerná grilovačka, kde sa na teba už teraz tešia organizátori festivalu. 

Festival dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam zabezpečuje pitný režim, raňajky a jedno teplé jedlo denne. Ubytovanie na Fest Anči je v stanovom mestečku priamo v areáli kultúrneho centra Stanice Žilina-Záriečie, kde sú sprchy aj toalety. 

Príď nám pomôcť a uži si festival naživo! Tešíme sa na teba!