no

Hľadáme dobrovoľníkov na Fest Anču!

Fest Anča hľadá šikovných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky. Zaujíma ťa, ako vzniká filmový festival a chceš sa podieľať na jeho realizácii? Fascinuje ťa animovaná tvorba, virtuálna realita alebo počítačové hry? Chceš byť súčasťou Fest Anče a spoznať animátorov z celého sveta? Pridaj sa k nám do tímu!

Kedy?  27. jún – 1. júl 2018
Kde?  V Žiline.
Kam sa máš ozvať, ak máš otázky? dobrovolnici@festanca.sk
Dokedy môžeš poslať prihlášku? Do pondelka 11. júna 2018!
Aké sú podmienky? PODMIENKY

Ak sa chceš záväzne prihlásiť, môžeš vyplniť nasledovný formulár: FORMULÁR

 

Čo Ťa čaká
Dobrovoľník na Fest Anči je veľmi dôležitý, pretože je prvou osobou, na ktorú návštevníci na festivale natrafia. Aj vďaka skvelým dobrovoľníkom sa tento rok uskutoční už 11. ročník Fest Anče. Dobrovoľníctvo na Fest Anči má veľa podôb:

  • Infoš/ka Budeš vybavovať akreditácie, predávať lístky, „pípať“ ľudí na premietania, predávať merch a strážiť úschovňu, stanové mestečko alebo výstavu. Alebo vyzdobíš priestory konania festivalu, pomôžeš pri inštalácii výstavy, pri chystaní rautov pred otváracím i zatváracím ceremoniálom, pomôžeš s uprataním priestoru a budeš asistovať počas tvorivých workshopov. Ideálna pozícia, ak ťa baví kontakt s ľuďmi a aktivity z každého rožku trošku.
  • Premietač/ka – Tvojou úlohou bude asistovať stagemanagerom pri premietaní filmov. Vyžaduje to základné technické schopnosti, ale neboj sa, zaškolíme ťa.
  • Makač/ka – Ak sa chceš počas festivalu dostať aj trochu do formy, toto je pozícia pre teba. Prenášanie, zdvíhanie, montovanie, skladanie a rozkladanie bude tvoj job.
  • Gamer/ka – Tvojím pôsobiskom bude hlavne pomoc pri Game days v Novej Synagóge. Ak ťa zaujímajú hry, appky a virtuálna realita, toto si ty.

Dobrovoľník pracuje denne 6 hodín podľa dohodnutého pracovného rozpisu a zvyšok dňa sa môže venovať festivalovému programu. Na Fest Anči sa stále niečo deje od rána až do noci, a preto treba rátať aj s príležitostnou výpomocou organizátorom aj mimo vopred stanovený rozpis.

Výhody
Získaš voľný vstup na Fest Anču 2018 pre seba aj pre Tvojho kamaráta či kamarátku a prekvapko od Fest Anče. Máš možnosť uplatniť svoje osobité schopnosti v praxi, nadobudnúť nové známosti a kontakty a získať skúsenosti s realizáciou filmového festivalu. Pretože si šikovný, dostatočne zodpovedný, flexibilný a nebojíš sa improvizovať, Fest Anča bude pre teba zážitkom leta! Uvidíš filmy, aké v kinách nepremietajú, a odreaguješ sa na koncertoch, workshopoch a pod… V prípade potreby Ti radi vystavíme potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti na festivale, ktoré si na škole môžeš uplatniť ako odpracovanú prax. Radi Ti poskytneme i referencie pre budúceho zamestnávateľa, ktoré mu vytvoria predstavu o Tvojich schopnostiach a skúsenostiach.

Užitočné info
Prvé povinné inštruktážne stretnutie dobrovoľníkov sa bude konať v STREDU 27. 6. 2018 o 11:00 v Žiline v kultúrnom centre na Stanici Žilina – Záriečie, kde sa dozvieš podrobné informácie o priebehu festivalu a rozdelení konkrétnych pracovných úloh. Súčasťou stredajšieho programu je aj podvečerná grilovačka, kde sa na Teba už teraz tešia organizátori festivalu. Ubytovanie na Fest Anči je možné v stanovom mestečku priamo v areáli Stanice Žilina-Záriečie, kde sú sprchy aj toalety. Festival dobrovoľníkom zabezpečuje pitný režim a jedno teplé jedlo denne. 

Stačí sa prihlásiť, prísť do Žiliny koncom júna a uvidíš a zažiješ veľké veci!

28.04. 2018