Fest Anča 2021 predsa aj naživo – no v menšom

Vzhľadom na to, že pandemická situácia sa v Žiline po dlhom čase zlepšila a od 7. júna dochádza k uvoľneniu opatrení v regióne, umožňuje nám to zrealizovať Fest Anču 2021 o niečo slobodnejšie, než sme pôvodne plánovali. Festival sa naďalej odohrá primárne v online podobe cez streamingový portál festhome.com, no počas festivalového víkendu (1. – 4. 7.) umožníme vstup návštevníkom na premietania a sprievodný program v Žiline v obmedzenej miere aj naživo

Režim bude prísnejší ako po iné roky a kapacita bude obmedzená. Maximálna kapacita každej zo sál, ktoré máme k dispozícii, je po zohľadnení kultúrneho semaforu do 30 miest. Návštevníci si budú môcť na mieste kúpiť jednorazové lístky na jednotlivé premietania a koncerty priamo na festivale pred ich začiatkom, do naplnenia tejto kapacity. Bar a terasy Novej Synagógy a Stanice Žilina-Záriečie budú otvorené v bežnom režime podľa platných pravidiel a dostupné aj pre verejnosť bez vstupeniek na Fest Anču.

Tento rok nebudeme pre fyzickú podobu Fest Anče spúšťať predpredaj festivalových permanentiek na celý festival ani predrezerváciu jednorazových lístkov, v predpredaji budú dostupné cca od polovice júna iba online lístky. Pre držiteľov Limitiek stále platí možnosť vrátiť alebo vymeniť Limitku za iný typ lístka spôsobom, ktorý zverejníme v polovici júna. K dispozícii na mieste, žiaľ, tento rok nebude stanové mestečko, gastro zóna, workshopy ani iný servis a program, na ktorý sú naši návštevníci zvyknutí.

Divákom, ktorí chcú mať istotu, že budú môcť pohodlne odsledovať filmový program Fest Anče, odporúčame uprednostniť ONLINE Fest Anču, kde budú mať na pozeranie filmov výnimočne k dispozícii takmer dva týždne času, od 1. do 11. júla. Podrobnosti o programe Fest Anče 2021 zverejníme po 14. júni.

Tešíme sa, že dokážeme tento rok Fest Anču nakoniec aspoň čiastočne otvoriť aj pre fyzické publikum. Veríme, že budúci rok sa už budeme môcť stretnúť so všetkými priaznivcami kvalitnej animácie na plnohodnotnom festivale a dopriať si opäť kompletný Anča zážitok.