Hľadáme dobrovoľníkov zo Žiliny na Fest Anču 2021

Zaujíma ťa, ako vzniká filmový festival počas pandémie? Chceš sa podieľať na jeho realizácii? Chceš zažiť Fest Anču nielen online, ale exkluzívne naživo? Chceš byť súčasťou VIP tímu Fest Anča 2021? 

Hľadáme šikovných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky zo Žiliny a okolia na celé trvanie festivalu.

Kedy?  30. júna – 4. júla 2021
Kde?  V Žiline.
Kam sa máš ozvať, ak máš otázky? dobrovolnici@festanca.sk
Dokedy môžeš poslať prihlášku? Do utorka 15. júna 2021!
Aké sú podmienky? PODMIENKY
Ak sa chceš rovno záväzne prihlásiť, môžeš vyplniť nasledovný formulár: FORMULÁR

Čo Ťa čaká

Dobrovoľníčky a dobrovoľníci na Fest Anči sú veľmi dôležití, pretože sú prví, na ktorých návštevníci na festivale natrafia. Aj vďaka skvelým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam sa tento rok uskutoční už 13. ročník Fest Anče. Dobrovoľníctvo na Fest Anči má veľa podôb. Môže sa ti stať, že budeš predávať lístky, „pípať“ ľudí na premietania, pomôžeš s uprataním priestoru, asistovať stagemanagerom pri premietaní filmov a budeš súčasťou organizačného tímu.

Dobrovoľník/čka pracuje denne 8 hodín podľa dohodnutého pracovného rozpisu a zvyšok dňa sa môže venovať festivalovému programu. Na Fest Anči sa stále niečo deje od rána až do noci, a preto treba rátať aj s príležitostnou výpomocou organizátorom aj mimo vopred stanovený rozpis.

Výhody

Získaš exkluzívny vstup naživo na Fest Anču 2021 a malé prekvapko. Máš možnosť uplatniť svoje osobité schopnosti v praxi, nadobudnúť nové známosti a kontakty a získať skúsenosti s realizáciou filmového festivalu. Ak máš vlastnosti ako šikovnosť, zodpovednosť, flexibilita a nebojíš sa improvizovať, Fest Anča bude pre teba zážitkom leta! Uvidíš filmy, aké v kinách nepremietajú a odreaguješ sa na koncertoch… V prípade potreby Ti radi vystavíme potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti na festivale, ktoré si na škole môžeš uplatniť ako odpracovanú prax. Radi Ti poskytneme i referencie pre budúceho zamestnávateľa, ktoré mu vytvoria predstavu o Tvojich schopnostiach a skúsenostiach.

Užitočné info

Prvé povinné inštruktážne stretnutie s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami sa bude konať v STREDU 30. 6. 2021 o 14:00 v Žiline v kultúrnom centre na Stanici Žilina – Záriečie, kde sa dozvieš podrobné informácie o priebehu festivalu a rozdelení konkrétnych pracovných úloh. Stanové mestečko tento rok na Fest Anči nebude, preto hľadáme dobrovoľníkov predovšetkým zo Žiliny. Festival dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam zabezpečuje pitný režim, raňajky a jedno teplé jedlo denne. 

Príď nám pomôcť v týchto ťažkých časoch a zaži festival naživo! Tešíme sa na teba!