no

Hostia

1

Porota medzinárodnej súťaže krátkych a študentských filmov

Agnès Bizzaro / Nemecko

Agnès Bizzaro pracuje ako televízna a filmová konzultantka pre európskych vysielateľov a produkčné spoločnosti. Začínala v parížskych produkčných spoločnostiach (Cinétévé, CSM), kde vyvíjala animované a zábavno-vzdelávacie seriály pre deti. Neskôr sa zamestnala vo verejnoprávnej televízii France 2, kde mala na starosti koprodukciu animovaných seriálov ako Mot, Tintin (Ellipsanime), Les Contes du Chat Perché (France Animation) či Ma Petite Planète Chérie (Folimage). Neskôr pracovala pre televíziu M6 (RTL Group) na oddelení pôvodnej tvorby a spolupracovala s produkčnými spoločnosťami Hamster, Gaumont a 13 Productions na seriáloch, sitcomoch a filmoch. Je dlhoročnou spolupracovníčkou Európskej asociácie animovaného filmu CARTOON, pre ktorú koordinovala posledné štyri ročníky Cartoon Springboard, podujatie, na ktorom mladí talentovaní animátori prezentujú pripravované projekty. Na posledných troch ročníkoch Visegrad Animation Forum pomáhala začínajúcim animátorom aj ako tútorka.

Peter Millard / Veľká Británia

Peter Millard pochádza z Veľkej Británie. Kreslí a maľuje krátke animované filmy, ktoré si z veľkej časti financuje z vlastných zdrojov vďaka rôznym brigádam a zákazkám. Jeho filmy sú ako reťazová reakcia. Všetko, čo zažíva v každodennom živote, pretvára do detinských kresieb. Sú veselé, znepokojivé a zábavné zároveň. Retrospektívy jeho tvorby sa premietali v rôznych krajinách a jeho diela sú oceňované a premietané na festivaloch a v galériách po celom svete. Venuje sa aj tvorbe zvukových inštalácií a sôch. Pôsobí v južnom Londýne, kde v súčasnosti pripravuje knihu a pracuje na ďalších krátkych filmoch.

Michał Bobrowski / Poľsko

Michał Bobrowski sa narodil v roku 1981. V roku 2010 získal titul PhD. v odbore filmová veda. O dva roky neskôr vydal knihu Akira Kurosawa: The Artist of the Borderlands. V súčasnosti vyučuje na Filozofickej fakulte Jagelovskej univerzity v Krakove. Je programový riaditeľ medzinárodného festivalu StopTrik, ktorý sa špecializuje na fázovú animáciu a odohráva sa v Slovinsku a v Poľsku. Pôsobí ako kurátor, kultúrny aktivista a na konte má mnohé články o klasickej japonskej a americkej kinematografii aj o animácii. V roku 2016 sa podieľal na zostavení monografie Obsession. Perversion. Rebellion. Twisted Dreams of Central European Animation.

Porota medzinárodnej súťaže videoklipov

Michaela Kučová / Slovensko

Žije v Bratislave, absolvovala umenovedné štúdiá na Masarykovej univerzite v Brne. Pôsobila v Nadácii otvorenej spoločnosti, kde zastrešovala projekty ako Question of Will či Prechádzka. Jej texty boli publikované napríklad v Denníku N, SME, Pravda, Vlna, Artalk, pravidelne prispieva na hudobný portál Hudba.sk. Bola členkou odbornej poroty Radio_Head Awards v rokoch 2009 a 2016. Spolu so Soňou Hrúzikovou založila newsletter Kurník, vedie tím PechaKucha Night Bratislava. Venuje sa PR prevažne v oblasti kultúry, podieľala sa na organizácii Ceny Oskára Čepana, festivale Biela noc či BRaK.

Milan Grajetzki / Dánsko

Milan pôsobí v oblasti hudobnej kompozície, mediálnych umení, dizajnu video hier a vývoja v oblasti virtuálnej reality (VR). Keď práve nevymýšľa nástroje pre tvorbu VR, pracuje s animátormi a vývojármi videohier. Ako konzultant, dizajnér a vývojár pretavuje ich vízie do virtuálnej reality. Je kreatívnym riaditeľom a šéfom v NVRMIND.

Jordi Baldó / Španielsko

Jordi Baldó a.k.a. VesperOn (www.vesperon.net) je zvukový umelec pôsobiaci v Lleide a Barcelone, ktorý sa zameriava na syntézu analógového zvuku v nízkom rozlíšení, pričom používa zvukové čipy zo systémov videohier z 80. rokov, hlavne Nintendo GameBoy (DMG-01). V súčasnosti pracuje a skúma dve rôzne línie. Jedna je viac hudobná (s vplyvmi techna a elektra) a spolupracuje s internetovým vydavateľstvom Lowtoy v Barcelone (www.lowtoy.com). V druhej línii pracuje na zvuku v audio-vizuálnom projekte Hattlerizer 2.0, čo je live-set založený na projekcii a tvorbe čisto syntetických, geometrických a abstraktných animácii v reálnom čase, ktoré vytvára Max Hattler (www.maxhattler.com).

Porota Anča Slovak Award

Theodore Ushev / Kanada

Theodore Ushev vyštudoval grafický dizajn na Vysokej škole výtvarných umení v bulharskej Sofii. V roku 1999 sa usadil v Montreale, kde získal povesť tvorivého a talentovaného animátora vďaka filmom Muž, ktorý čakal a Tzaritza. V roku 2006 začal pracovať na trilógii o vzťahu medzi umením a mocou, pozostávajúcej z filmov Tower Bawher, Drux Flux a Gloria Victoria. Medzi jeho najúspešnejšie krátkometrážne filmy patria Lipsettove denníky (jeho najznámejší film a držiteľ 16 ocenení vrátane Špeciálnej ceny poroty na Medzinárodnom filmovom festivale v Annecy a Ceny publika na Medzinárodnom filmovom festivale v Melbourne), Sláviky v decembri, Odlúčení a Gloria Victoria, ocenená v Annecy a na festivale Curtas Vila do Conde. Jeho najnovší projekt Slepá Vaysha bol okrem iného ocenený v Annecy a nominovaný na Oscara ako najlepší krátkometrážny animovaný film. Od júna 2017 je Theodore Ushev hlasujúcim členom Akadémie filmových umení a vied.

David Bunting / Veľká Británia

David má s animáciou 15-ročné skúsenosti a svoju kariéru začal ako animátor kreslených efektov vo filme The Tigger Movie. Filmové storyboardy sa naučil tvoriť v štúdiu Aardman Animation a svoje animátorské skúsenosti vkladá aj do tvorby príbehov. David vytvoril storyboard pre ikonické televízne série ako sú Ovečka Shaun, Staviteľ Bob alebo Dennis Gnasher Unleashed!. V súčasnosti tvorí storyboard pre projekt Robozuna, detský televízny seriál z dielne ITV Studios a Netflix, ktorý bude mať premiéru koncom roka 2018.

Marián Villaris / Slovensko

Marián Villaris je všestranný animátor, režisér, kreatívny producent, známy najmä ako vášnivý priekopník a popularizátor 3D animácie. Vyštudoval animovanú tvorbu a strihovú skladbu. Ak práve necestuje, experimentuje vo svojom štúdiu s novými technológiami. Podieľal sa na množstve domácich a zahraničných tvorivých projektov, viedol pracovné tímy v Budapešti, Varšave aj Bangkoku. Od roku 2011 pôsobí ako pedagóg na Filmovej fakulte VŠMU, kde popri výskumnej činnosti pripravuje budúcich tvorcov v oblasti vizuálnych efektov a animovanej tvorby.

Špeciálni hostia

Koji Yamamura / Japonsko

Koji Yamamura sa narodil v Japonsku 4. júna 1964. Vyštudoval maľbu na Univerzite Zokei v Tokiu a ovplyvnili ho krátke animované filmy z Kanady, Ruska a Európy. Po ukončení štúdia najprv pracoval ako výtvarník pozadí a neskôr začal animovať na voľnej nohe. Yamamura vytvoril mnoho krátkych animovaných filmov použitím rôznych techník. Film Na hlave bol nominovaný na Oscara v roku 2003 a získal šesť cien, okrem iného v Annecy, Záhrebe a Hirošime. ASIFA ho označila za jeden zo 100 najlepších animovaných filmov storočia a vybrala ho aj medzi 50 najlepších animovaných filmov za polstoročie (1960 – 2010). Vidiecky lekár od Franza Kafku (2007) zvíťazil v Ottawe a Stuttgarte. Yamamurovi sa podarilo vyhrať na piatich významných medzinárodných festivaloch animácie a získať cenu Kawakita. Zasadal v porote a prednášal na mnohých medzinárodných festivaloch. Je podpredsedom Asociácie japonskej animácie a členom predstavenstva Medzinárodnej asociácie animovaného filmu v Japonsku. Ako hosťujúci profesor vyučuje na Univerzite Hijiyama a iných univerzitách.

Porota Game Days Pitching Session

Bartołomiej Gajewski / Poľsko

Od roku 2015, kedy založil Jutsu Games, je profesionálnym herným vývojárom na plný úväzok. Zodpovedá za spoločnosť, ale aj za vydavateľské zmluvy a podporu ďalších vývojárov prostredníctvom investícií do úžasných projektov. V roku 2017 s tímom Jutsu Games vydal hru 911 Operator, ktorá sa stala jednou z najúspešnejších nezávislých hier roku 2017. Okrem toho je inštruktorom bojových umení, tanečníkom a majstrom svetelného meča.

Callum Underwood / Veľká Británia

Callum je v Caffeine.tv manažérom pre Európu, loví talenty pre Raw Fury Games a je šéfom špeciálnych projektov v SUPERHOT. Predtým pracoval v Oculuse a v Inteli. Jeho úlohou je pracovať so skvelými vývojármi a pomôcť im k úspechu. Objavil sa v rebríčkoch GamesIndustry.biz 100 a MCV 30 pod 30 a radí mnohým spoločnostiam. V žilách mu koluje indie krv.

Jakub Dvorský / Česká republika

Jakub je zakladateľ, hlavný herný návrhár a kreatívny riaditeľ v Amanita Design, českom oceňovanom nezávislom štúdiu, ktoré sa najviac zviditeľnilo tvorbou multiplatformových dobrodružných hier Machinarium, Botanicula a série hier Samorost. Štúdio pozostáva z niekoľkých individuálnych tímov, ktoré v súčasnosti pripravujú ďalšie štyri hry.

Peter Nagy / Slovensko

Peter Nagy je v jedným z najskúsenejších vývojárov na Slovensku. Pracoval v najrôznejších pozíciách, najmä ako producent pre niekoľko desiatok produktov a spolupracoval s mnohými spoločnosťami v hernom priemysle po celom svete, vrátane spoločností ako Activision, Ubisoft, Valve, GOG, Dreamcatcher, Kalypso Media, bitComposer a ďalšími. Peter Nagy prednáša o svojich aktivitách a súčasných a ukončených projektoch na podujatiach ako sú Anča Fest, GameExpo a Anime Show, Game Development Session, Central European Conference a na inštitúciach ako Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej Univerzity, Prírodovedecká fakulta UPJŠ a iné. Peter organizuje pravidelné stretnutia herných vývojárov v Košiciach. Je členom komisie vo Fonde na Podporu umenia pre podprogram pre podporu počítačových hier pre rok 2017 a 2018. Je organizátorom pilotného výučbového predmetu Vývoj počítačových hier na strednej škole Ostrovského, ktorý úspešne prebiehal v rokoch 2016/2017. Rovnako je aj členom dozornej rady školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde zastupuje záujmy zamestnávateľov primárne z herného sektora.

Porota Fest Anča Game Jam

Marián Ferko / Slovensko

Marián Ferko začínal v roku 1993 ako grafik a animátor viacerých televíznych zneliek, reklám a videoklipov. Za videoklip Petra Lipu Balada o štyroch koňoch získal odcenenie videoklip roka. V roku 1996 spoluzakladal najstaršie Slovenské štúdio Cauldron, špecializované na tvorbu počítačových hier. Realizoval vyše 20 rozsiahlych titulov na mnoho rôznych herných platforiem. V roku 2007 spoluzakladal štúdio Top3Line, zamerané na menšie herné tituly. V roku 2015 spoluzakladal Slovenskú asociáciu herných vývojárov. Spoluorganizuje stretnutia herných vývojárov zameraných na vzdelávanie a šírenie vedomostí o tvorbe hier. Od roku 2015 spolupracuje vo firme Bohemia Interactive na vývoji titulu DayZ. Od roku 2017 prednáša na Vysokej škole muzických umení na fakulte filmovej a televíznej tvorby v zameraní špeciálne efekty vo virtuálnej realite.

Matúš Štrba / Slovensko

Matúš vyštudoval masmediálnu komunikáciu na FMKU UCM, kde sa síce zameriaval najmä na film, no už od roku 2007 je kmeňovým redaktorom SECTOR.sk, kde sa hrá aj tie najhoršie hry, len aby ste sa vy nemuseli. Za viac ako 10 rokov práce má na konte vyše 600 recenzií, rozhovory so svetovými osobnosťami herného priemyslu a mnohé účasti na svetových herných výstavách aj konferenciách. Jeho prvý kontakt so slovenskou hernou tvorbou bola kultovka Spellcross a odvtedy aktívne vyhľadáva všetko, čo v našich končinách vzniká.

Peter Nagy / Slovensko

Peter Nagy je v jedným z najskúsenejších vývojárov na Slovensku. Pracoval v najrôznejších pozíciách, najmä ako producent pre niekoľko desiatok produktov a spolupracoval s mnohými spoločnosťami v hernom priemysle po celom svete, vrátane spoločností ako Activision, Ubisoft, Valve, GOG, Dreamcatcher, Kalypso Media, bitComposer a ďalšími. Peter Nagy prednáša o svojich aktivitách a súčasných a ukončených projektoch na podujatiach ako sú Anča Fest, GameExpo a Anime Show, Game Development Session, Central European Conference a na inštitúciach ako Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej Univerzity, Prírodovedecká fakulta UPJŠ a iné. Peter organizuje pravidelné stretnutia herných vývojárov v Košiciach. Je členom komisie vo Fonde na Podporu umenia pre podprogram pre podporu počítačových hier pre rok 2017 a 2018. Je organizátorom pilotného výučbového predmetu Vývoj počítačových hier na strednej škole Ostrovského, ktorý úspešne prebiehal v rokoch 2016/2017. Rovnako je aj členom dozornej rady školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde zastupuje záujmy zamestnávateľov primárne z herného sektora.

Rečníci Game Days

Milan Grajetzki / Dánsko

Milan Grajetzki, spolutvorca AnimVR, predstaví divákom súčasné softvérové možnosti a nástroje animácie virtuálnej reality. Vysvetlí, ako prebieha jeho práca, ukáže nedávne projekty vytvorené vo VR a bude diskutovať o budúcnosti imerzívnej technológie a o tom, aké nové možnosti prinesie animátorom. Súčasťou prednášky bude aj virtuálna realita naživo na pódiu a po celý čas budú veľmi vítané otázky z publika a otvorená diskusia.

Dario Seyb / Nemecko

Dario Seyb, spolutvorca AnimVR, predstaví divákom súčasné softvérové možnosti a nástroje animácie virtuálnej reality. Vysvetlí, ako prebieha jeho práca, ukáže nedávne projekty vytvorené vo VR a bude diskutovať o budúcnosti imerzívnej technológie a o tom, aké nové možnosti prinesie animátorom. Súčasťou prednášky bude aj virtuálna realita naživo na pódiu a po celý čas budú veľmi vítané otázky z publika a otvorená diskusia.

Bartłomiej Gajewski / Poľsko

Bartłomiej Gajewski je profesionálny vývojár videohier na plný úväzok od roku 2015, keď založil Jutsu Games. Popri vedení firmy a komunikácii s vydavateľstvami podporuje iných vývojárov tým, že investuje do nových skvelých projektov. V roku 2017 s tímom Jutsu Games vydal hru 911 Operator, ktorá sa stala jednou z najúspešnejších nezávislých videohier roku 2017. Okrem toho je Bartłomiej inštruktor bojového umenia, tanečník a majster so svetelným mečom.

Clemens Scott / Rakúsko

Clemens Scott je jeden z piatich spoluzakladateľov viedenského herného štúdia Broken Rules. V štúdiu má na starosti vizuály a na ich poslednom projekte Old Man’s Journey pracoval ako kreatívny režisér a hlavný tvorca. Hoci Clemens pôvodne pracoval hlavne na vizuáloch, je z neho už univerzálny tvorca videohier a asi neexistuje fáza vývoja, do ktorej by nebol zapojený.

Jakub Gemrot / Česká republika

Jakub Gemrot prednáša na Matematicko-fyzikálnej fakulte Karlovej univerzity, pričom sa špecializuje na vývoj počítačových hier. Dosiahol titul PhD. v odbore teoretická informatika a je hlavným programátorom hry Attentat 1942.

Lukáš Kolek / Česká republika

Lukáš Kolek je študent doktorandského stupňa na Karlovej univerzite a zameriava sa na počítačové hry a ich vplyv na hráčov. Špecializuje sa na výskum a vývoj hier so silnými sociálnymi či vzdelávacími aspektmi.

Łukasz Juszczyk / Poľsko

Łukasz Juszczyk je hlavným tvorcom v 11 bit studios, kde koordinuje výtvarníkov a okrem iného pomáhal určiť umelecké smerovanie videohry Frostpunk, najnovšieho počinu štúdia. Pôvodne mal na starosti dizajn prostredia a osvetlenie. Tvorba Łukasza Juszczyka je inšpirovaná estetikou street artu. Tá si ho získala zaujímavými tvarmi, typografiou a kreslenými postavičkami.

Gregorios Kythreotis / Veľká Británia

Gregorios Kythreotis je spoluzakladateľ Shedworks, nezávislého herného štúdia v Londýne. Keďže študoval architektúru na University College London, zaujíma ho prepájanie architektúry a videohier.

Daniel Fineberg / Veľká Británia

Daniel Fineberg je v Shedworks technický riaditeľ. Spoločnosť založil s kolegami v roku
2014, keď doštudoval vysokú školu, takže nikdy v živote nemal ozajstné zamestnanie.

Callum Underwood / Veľká Británia

Callum je v Caffeine.tv manažérom pre Európu, loví talenty pre Raw Fury Games a je šéfom špeciálnych projektov v SUPERHOT. Predtým pracoval v Oculuse a v Inteli. Jeho úlohou je pracovať so skvelými vývojármi a pomôcť im k úspechu. Objavil sa v rebríčkoch GamesIndustry.biz 100 a MCV 30 pod 30 a radí mnohým spoločnostiam. V žilách mu koluje
indie krv.

Robin Baumgarten/ Veľká Británia

Robin Baumgarten je nemecký herný vývojár nezávislých počítačových hier, ktorý žije
a pôsobí v Londýne. Pravidelne sa zúčastňuje game jamov, pričom pracuje na mobilných
hrách a čudných, experimentálnych hardvérových ovládačoch, nesmierne ho baví umelá inteligencia, ako aj fotografovanie a cestovanie. Z tvorby mobilných hier postupne prešiel na vytváranie a prezentovanie vlastných hadvérových hier, ako napríklad Line Wobbler či Wobble Garden.

Jakub Dvorský / Česká republika

Jakub je zakladateľ, hlavný herný návrhár a kreatívny riaditeľ v Amanita Design, českom
oceňovanom nezávislom štúdiu, ktoré sa najviac zviditeľnilo tvorbou multiplatformových
dobrodružných hier Machinarium, Botanicula a série hier Samorost. Štúdio pozostáva z niekoľkých individuálnych tímov, ktoré v súčasnosti pripravujú ďalšie štyri hry.

Pierre Corbinais / Francúzsko

Už osem rokov Pierre Corbinais (Pierrec) predstavuje experimentálne/inovatívne/alternatívne/čudné videohry na svojich webstránkach oujevipo.fr a ShakeThatButton.com. Je taktiež scenáristom videohier a pracoval alebo spolupracoval na
viacerých naratívnych hrách ako napríklad ‘Til Cows Tear us Apart alebo Bury Me My Love.

Jindřich Skeldal / Česká republika

Jindřich sa vyvíjaniu videohier venuje vyše 20 okov. Jeho rozsiahle portfólio zahŕňa počítačové, mobilné aj konzolové hry, RPG-čka (7 Mages), strieľačky (Dreamkiller), adventúry (Fifth Disciple) aj „endless runners“ (Fish Odyssey).

Hostia

Barbara Slade / USA

Scenáristka, vysokoškolská učiteľka, producentka.

Marek Piaček / Slovensko

Hudobný skladateľ.

Olga Bobrowska / Poľsko

Organizátorka festivalu Stoptrik, učiteľka animácie.

Katarína Kerekesová / Slovensko

Asociácia producentov animovaného filmu, animátorka, režisérka.

Katarína Gatialová / Slovensko

hudobná skladateľka, Národní filmový archiv.

Dario Seyb / Nemecko

Vývojár softvéru AnimVR.

Max Hattler / Nemecko

Animátor, učiteľ animácie.

Peter Csordás / Slovensko

Digitalizačné oddelenie, Slovenský filmový ústav.

Alica Kucharovič / Slovensko

Výstava T N R F v Novej synagóge.

Alina Stognieva / Rusko

Študentka dizajnu, ilustrátorka, režisérka hudby a krátkych filmov.

Zvuk svetla

Mykyta Lyskov / Ukrajina

Ukrajinský animátor.

Bez energie

Mery Gobec / Slovinsko

Autorka krátkych fikcií, experimentálnych a animovaných filmov, študentka filmu.

Catican

Lu Tingting / Čína

Univerzitná učiteľka.

Lisa

Adrienn Óré / Maďarsko

Filmová tvorkyňa.

Aneta Ozorek / Poľsko

Umelecká riaditeľka.

Matija Sturm / Slovinsko

Slovinský producent.

Michal Podhradský / Česká republika

Český producent.

Dorota Chmielewska / Poľsko

Poľská producentka.

Juraj Krasnohorský / Slovensko

Slovenský producent, Asociácia producentov animoveného filmu.

Maciej Miąsik / Poľsko

Videoherný vývojár.

Szilárd Matusik / Maďarsko

Režisér.

Thomas Renoldner / Rakúsko

Animátor, ASIFA Austria.

Vassilis Kroustallis / Grécko

Učiteľ animácie, novinár.

Ivo Kössler / Česká republika

Festivalový organizátor, Anifilm.

Nikola Štefková / Česká republika

Festivalová organizátorka, Anifilm.

Jaro Piatka / Slovensko

Hudobný skladateľ.

Akbar Torabpour / Irán

Vytvoril niekoľko krátkych filmov.

Mizan

Alexandra Santos / Filipíny

Umelkyňa, animátorka.

Maria Makiling – Lov

Denisa Jánská / Česká republika

Animátorka.

Legenda o polárnom medveďovi

Ivana Šebestová / Slovensko

Animátorka, ilustrátorka.

Žltá

Kojiro Inoue / Japonsko

Absolvent dizajnu a animácie.

Kto je tam

Mel Wong / Veľká Británia

Producentka vizuálnych efektov, stop-motion animátorka.

Odíď so mnou

Sanni Lahtinen / Fínsko

Animátorka na voľnej nohe.

w / o

Jana Hirnerová / Slovensko

Učiteľka, na voľnej nohe.

In the Sky

Michaela Mihalyi / Slovensko

Študentka animácie na FAMU v Prahe, animátorka a ilustrátorka na voľnej nohe.

Tu a tady

Rocío Álvarez / Španielsko

Animátorka, režisérka.

Telesná symbióza

Marek Jasaň / Slovensko

Animátor na voľnej nohe.

Journey

Diana Cam Van Nguyen / Česká republika

Ilustrátorka na voľnej nohe, organizátorka workshopov o animácii, umelkyňa.

Malá

Darko Vukić / Srbsko

Výtvarný umelec, prednášateľ.

Nech žije merde

Paolo Russo / Taliansko

2D animátor, animácia kreslená na sklo, animátor na voľnej nohe.

Mravčiar a jež

Martina Malovaníková Mikušová / Slovensko

Prednášateľka na workshopoch, animátorka.

Chilli

Marián Vredík / Slovensko

Animátor, výtvarník na voľnej nohe.

In The Sky

Konstantin Kostic / Srbsko

Univerzitný profesor na dôchodku, tvorí hudbu a animované filmy.

Labrador Harley

Juliette Perrey / Francúzsko

Študentka.

Škatuľa

Kristína Minčíková / Slovensko

Výtvarníčka, animátorka.

Dýchaj

Christian Wright / Veľká Británia

Video umelec, tvorba zakladajúca sa na digitálnych mediách.

Duch Svätý

Sarah Cheok / Singapur

Študentka animácie.

Tigríča

Jennifer Chua / Singapur

Animátorka.

Zvolená cesta

Kateřina Čupová / Česká republika

Grafická dizajnérka, študentka animácie.

Kovlad

Vojtěch Domlátil / Česká republika

Asistent animačného štúdia, ilustrátor, animátor.

Vlnenie

Zuzana Čupová / Česká republika

Študentka animácie, ilustrátorka komiksov.

Svadba

Lukáš Figeľ / Slovensko

Animátor.

selFish

Carole Favier / Francúzsko

Študentka.

Škatuľa

Borys Nieśpielak / Poľsko

Režisér.