FEST ANČA STOJÍ PRI QUEER KOMUNITE

Aj my, na Fest Anči, sme hlboko zasiahnuté/í teroristickým útokom, ktorý sa stal pred Teplárňou a pri ktorom boli zavraždení dvaja mladí queer ľudia, Matúš Horváth a Juraj Vankulič. 

Chceme vyjadriť solidaritu s LGBTI+ komunitou a zároveň voláme po spravodlivej spoločnosti, kde budú platiť rovnaké práva pre všetkých bez rozdielu. 

Nám všetkým ide o život. 

Ako môžete pomôcť aj vy?

Iniciatíva Inakosť vo svojej výzve Ide nám o život apeluje na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí na Slovensku. Výzva je dostupná na podpis na tomto linku. Finančne môžete výzvu Iniciatívy Inakosť podporiť tu.

Dúhový PRIDE Bratislava zverejnil zbierku na podporu LGBTI+ komunity, ich blízkych pozostalých a zranených po teroristickom útoku na Tepláreň, ale aj na samotnú podporu Teplárne. Prispieť môžete tu.

Môžete sa zapojiť aj do iniciatívy Slovenská Tepláreň, ktorá počas novembra predstaví projekt s názvom Koncerty pre Matúša a Juraja. Ich cieľom je kráčať cestou  kráčať cestou nenásilia, spolupatričnosti a tolerancie.

Podporiť môžete aj občianske združenie Saplinq, ktoré sa venuje rozvoju LGBT+ komunity a posilňovaniu queer ľudí nielen na východe Slovenska. Medzi jeho najvýznamnejšie projekty patrí PRIDE Košice a komunitné a poradenské centrum PRIZMA.