HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV NA FEST ANČU 2024

Zaujíma ťa, ako vzniká filmový festival a rád by si sa podieľať na jeho realizácii? Fascinuje ťa animovaná tvorba, rôzne techniky animácie a jej presahy do iných oblastí? Chceš byť súčasťou VIP tímu Fest Anča 2024 a spoznať animátorov a animátorky z celého sveta

Pridaj sa k nám do tímu! 

Hľadáme šikovných dobrovoľníkov od 18 rokov na celé trvanie festivalu.

Kedy?  24. júna – 30. júna 2024
Kde?  V Žiline.
Kam sa máš ozvať, ak máš otázky? dobrovolnici@festanca.sk
Dokedy môžeš poslať prihlášku? Do nedele 23. júna 2024
Aké sú PODMIENKY?
Ak sa chceš rovno záväzne prihlásiť, môžeš vyplniť nasledovný FORMULÁR.

Čo Ťa čaká

Dobrovoľníctvo na Fest Anči je veľmi dôležite, pretože dobrovoľníci sú prví, na ktorých návštevníci na festivale natrafia. Aj vďaka skvelým dobrovoľníkom sa tento rok uskutoční už 17. ročník Fest Anče. Dobrovoľníctvo na Fest Anči má veľa podôb. Môže sa ti stať, že budeš predávať lístky, scanovať (“pípať”) ľudí na premietania, pomôžeš s uprataním priestoru, asistovať stage managerom pri premietaní filmov a budeš dôležitou súčasťou organizačného tímu.

Dobrovoľník pracuje približne denne 8 hodín podľa dohodnutého pracovného rozpisu a zvyšok dňa sa môže venovať festivalovému programu. Na Fest Anči sa stále niečo deje od rána až do noci, a preto treba rátať aj s príležitostnou výpomocou organizátorom aj mimo vopred stanovený rozpis. Dobrovoľníctvo je pre festival veľmi dôležité a zohráva významnú úlohu pre hladký priebeh festivalu. 

Výhody

Získaš exkluzívny vstup naživo na Fest Anču 2024 a malé prekvapko. Máš možnosť uplatniť svoje osobité schopnosti v praxi, nadobudnúť nové známosti a kontakty a získať skúsenosti s realizáciou filmového festivalu. Ak máš vlastnosti ako šikovnosť, zodpovednosť, flexibilita a nebojíš sa improvizovať, Fest Anča 2024 bude pre teba určite zážitkom pred začatím leta! Uvidíš filmy, aké v kinách nepremietajú a odreaguješ sa na koncertoch a sprievodnom programe. V prípade potreby Ti radi vystavíme potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti na festivale, ktoré si môžeš, napríklad na škole uplatniť ako odpracovanú prax. Radi Ti poskytneme aj referencie pre budúceho zamestnávateľa, ktoré mu vytvoria predstavu o Tvojich schopnostiach a skúsenostiach.

Užitočné info

Prvé, čo je potrebné urobiť, aby si sa stal dobrovoľníkom na festivale Fest Anča je vyplniť záväzný Formulár. Po vyplnení ti pošleme email o prijatí tvojej registrácie. Týždeň pred začatím festivalu ti pošleme email s podrobnými informáciami o dobrovoľníctve, festivale a jeho priebehu. Povinné inštruktážne stretnutie s dobrovoľníkmi sa bude konať v stredu 26.6.2024 v Žiline v priestoroch kultúrneho centra Novej synagógy (bar), kde sa dozvieš podrobné informácie o priebehu festivalu, bezpečnosti a rozdelení konkrétnych pracovných úloh + spoznáš tím Fest Anče. 

Festival zabezpečuje pre dobrovoľníkov pitný režim, raňajky a jedno teplé jedlo denne. Ubytovanie na Fest Anči ti vieme zabezpečiť v stanovom mestečku, ktoré je strážené počas celého trvania festivalu a nachádza sa priamo v areáli kultúrneho centra Stanice Žilina-Záriečie, kde sú sprchy a toalety, ktoré sa počas festivalu pravidelne čistia.

Príď nám pomôcť a uži si festival naživo! Tešíme sa na teba!