Iné aktivity

Team Member

piatok 12.00

Artforum

Deň po z tvojej knižnice

Málo tém je v literatúre zastúpených tak výdatne, ako konce a začiatky. Katastrofy, apokalypsy, úmrtia, narodenia, nové životné etapy, historické éry, osobné krízy, rána po ťažkých nociach… Animátori, festivaloví hostia, členovia tímu a spolupracovníci s vyvinutým vzťahom k DŇU PO v literatúre si na festival priniesli svoje obľúbené knihy a najlepšie pasáže z nich ti v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku prečítajú v rámci tematickej čítačky.

Team Member

sobota 18.00

Nová synagóga - sála

Pecha Kucha Ancha

Špeciálne vydanie Pecha Kuche bude, ako inak, venované prezentáciám zo sveta filmu, animácie a dizajnu. V 20 obrázkoch, z ktorých každý sa na plátne zjaví presne na 20 sekúnd (teda celkovo 6 minút a 40 sekúnd), vám budú predstavené príbehy v pozadí animovaných filmov a iných kreatívnych projektov. Prehovoria naživo autori, ktorí zvyčajne na svojich výpovediach pracujú niekoľko mesiacov až rokov. Zmysel pre skratku i pointu by im teda mal byť vlastný.

POZOR: Pecha Kucha Ancha bude prebiehať v angličtine.

Team Member

piatok 13.30

Nová synagóga - bar

Prehliadka krytu civilnej ochrany

Všetci niečo tušíme o ich existencii, no len málokto v ňom bol aj osobne – príďte objaviť tmavé zákutia krytu civilnej ochrany, ktorý za bežných okolností nie je verejnosti prístupný, a o nevšedný zážitok máte postarané. Stretneme sa pred Novou Synagógou, odkiaľ sa spolu poberieme smerom ku krytu.

Prehliadku sme pripravili v spolupráci so sprievodcom Michalom Chudíkom, mestom Žilina, Elektrárňami a Lesmi Slovenskej Republiky.

Registrácia bude spustená na festivale, viac informácií poskytneme na sociálnych médiách.

Team Member

štvrtok 18.30

Nová synagóga - sála

Sensorium Festival 2020 X Fest Anča

Mini konferencia o umení, dizajne, vede a technológiách v partnerstve s Fest Ančou otvorí tému Novej senzibility – nového zmyslu post-digitálnej doby. Technológie zmenili náš život spôsobom, ktorý nepoznáme. Mnoho symptómov digitálnej revolúcie zažívame na vlastnej koži bez varovania. Efekty digitalizácie a prípadnej technokracie sú iné, ako boli vízie o nich (ak sme nejaké vôbec mali). Môžeme vôbec zmeniť náš vzťah k technológii, k sebe navzájom a k nášmu prostrediu, kým sme len pasívnymi pozorovateľmi vo svete záhad? Ako môžeme budovať povedomie a dôveru v našu digitálnu budúcnosť?

Technológia môže byť kreatívnou súčasťou vizuálneho umeleckého diela, alebo len obyčajným nástrojom pre jeho tvorbu. Hosťom bude OUCHHH – novomediálne štúdio, ktoré svojou interdisciplinárnou expertízou pokúša hranice umenia skúmaním vzťahov medzi architektúrou, umením, vedou, technológiou, umením nových médií a umelou inteligenciou. Zo slovenskej scény sa predstaví ilustrátorka Ivana Palečková, ktorá okrem identity Fest Anča 2018 vytvorila množstvo úspešných identít pre nové podniky a projekty a je autorkou viacerých fotopublikácií.

Team Member

sobota 21.00

Stanica

TV Estráda – Doupě

TV Estráda je zábavou prekypujúci mediálny dom, ktorého zamestnancami sú bábky všetkých druhov, tvarov a pováh. Na Fest Anči uvedú predstavenie Doupě zasadené do prostredia českého vidieka v blízkej budúcnosti. Jeho rozprávačom je Jiří, ktorý chce navštíviť svojho strýka Josefa v osade pri rieke Berounke a oddýchnuť si od hektického životného v meste – no jeho pobyt čoskoro zmenia hroziace ekologické katastrofy, platonická láska a osobná kríza, ktorú prežíva.


Obsadenie
Josef: Matouš Valchář
Jiří: Albert Hrubý
Metalák, Evžen: Mikuláš Suchý