Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti 2022

Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti 2022 predstavuje kolekciu najlepších súčasných krátkych filmov pre deti, ktoré nikde inde neuvidíš. Organizátori festivalu Fest Anča pripravili pásmo filmov s cieľom priniesť deťom a ich rodičom nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie. Výber snímok z celého sveta, primárne určených pre detského diváka a rodiny, je reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže deťom ponúknuť jedine autorský animovaný film.

 

Dĺžka pásma: 49 min.
Prístupnosť: od 4 rokov
Jazyk: bez dialógov

 

Bémol

Lacroix Oana
(6 min., 2021, Švajčiarsko)

Lesom sa nesie spev neopereného slávika. Jeho uspávanka uspí plačúce medvieďa, upokojí dve súperiace veverice a obveselí pár labutí z blízkeho jazera. Jedného dňa sa na les znesie búrka a zachváti aj slávika. Nechráni ho perie, preto prechladne a už nemôže spievať.

 

Franzina polievkáreň

Ana Chubinidze
(8min., 2021, Francúzsko)

Osamelá marťanka, šéfkuchárka Franzy, sa podelí o svoju ružovú polievku s hladujúcimi tvormi obývajúcimi inú planétu a zistí, že je nielen lahodná, ale aj čarovná!

 

Vo výťahu osamote

Anastasia Papadopoulou
(4min., 2021, Grécko)

Ako trávia štyria ľudia čas vo výťahu? Film je inšpirovaný každodenným životom a rozdielmi v správaní ľudí osamote verzus spoločensky prijateľným správaním, ktorého sa ľudia na verejnosti pridŕžajú, predovšetkým v stiesnenom priestore výťahu a rozpačitou náturou, ktorá je výťahom vlastná.

 

 

Mishou

Milen Votanov
(7min., 2020, Nemecko)

Štyri polárne zajace objavia čudné nové stvorenie a ich životy už nikdy nebudú ako predtým.

 

Mačka a vták

Franka Sachse
(7min., 2021, Nemecko)

Biely vták v čiernom svete narazí na čiernu mačku v bielom svete. V okamihu, kedy sa stretnú, do seba ich pozadia narazia.

 

Dočerta!

Elena Walf
(1 min., 2021, Nemecko)

Súboj medzi dobrom a zlom, starý ako čas sám.

 

Zvláštnozem

An Vrombaut & Bert Lesaffer
(7min., 2022, Belgicko)

Skupina zvláštnych zvierat hrá v savane schovávačku. Vyzerajú ako žirafy, len bez krku. Gerde zrazu narastie dlhý krk a keď pominie počiatočný šok, skupina pokračuje v hre. Gerda však má problém ukryť sa. Ako taký šál, oblaky obkolesia Gerdin krk a ona stratí z dohľadu ostatné zvieratá. Až vtedy začína skutočná schovávačka…

 

Kačky

Ángela Arregui
(7min., 2021, Španielsko)

Mari Carmen sa teší na svoj prvý deň v novej práci, nastupuje na medzinárodné obchodné oddelenie jednej spoločnosti. Nie všetko však prebehne podľa plánu. Na balkóne sa zjaví kačka. Pohráva sa so všetkými Marinými kolegami a obráti hore nohami deň, do ktorého chcela Mari vykročiť pravou nohou.

 

Večná lunárna láska

Gabriel Gabriel Garble
(2min., 2021, Švédsko)

Spln drží všetkých v bdelom stave, predovšetkým jednu lienku, ktorá je posadnutá Mesiacom. Dočiahne naň niekedy?

Obrázková galéria


TENTO PROJEKT FINANČNE PODPORIL