Najlepšie slovenské animované filmy 2019

Kino Fest Anča: Najlepšie slovenské animované filmy 2019 predstavuje kolekciu najlepších súčasných slovenských animovaných filmov. Organizátori festivalu Fest Anča pripravili pásmo filmov s cieľom priniesť divákom nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie. 6 snímok z našej krajiny, primárne určených pre dospelých, je reprezentatívnym výberom jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže ponúknuť jedine animovaný film.

Dĺžka pásma: 48 min.
Prístupnosť: od 15 rokov
Jazyk: bez dialógov

 

300 g/m2

Kamila Kučíkova (7 min., 2018, Slovensko)

Monodráma bielo-bieleho papiera.

 

Ja sa nehrám

Matej Babic (6 min., 2018, Slovensko)

Krátky animovaný film Ja sa nehrám poukazuje na túžbu vyhrávať a vrodenú agresiu, ktorá sa v ľudoch skrýva.

 

Fifi Fatale

Mária Kralovič (14 min., 2018, Slovensko)

Jej krása je dychberúca, tanec podmanivý a pohyby nezabudnuteľné. V zapadnutom lokále sa večer čo večer všetko točí okolo nej. Neštastne zamilovaný barman, nadšení hostia. Až kým sa v bare neobjaví nepozvaný mladý muž, ktorý odhalí tajomstvo jej sily.

 

Poetika Anima

Kriss Sagan (5 min., 2018, Slovensko)

Poetika Anima je nenaratívny animovaný film, ktorý vznikol na motív rovnomennej lyrickej básne, vytvorenej syntézou režisérkiných denníkových zápiskov. Nespočetné množstvo symbolov a obrazových metafor spoločne s originálnou atmosferickou hudbou od Frederica Robinsona vytvárajú interpretačne bohatý príbeh o žene, ktorá transformuje svoju úzkosť v tekutom časopriestore.

 

Šarkan

Martin Smatana (13 min., 2019, Česká republika)

Leto sa chýli ku koncu a stromy sa prehýbajú pod váhou zrelého ovocia. Dedo daruje vnukovi šarkana. Keď je chlapec vymrštený do vzduchu, dedo ho chytí. Potom popadajú listy a dedo zoslabne. Silný jesenný vietor ho vynesie až na oblačné nebo. Príde zima, príde jar, a teplý vánok ich opäť spojí.

 

FLUSH IT OUT (Official Music Video for Likvid & Dan Riley)

Marian Vredík a Jana Vredík Hirnerová (4 min., 2018, Slovensko)

Sureálny, temný a plný vizuálnych prekvapení. Vidoklip “Flush it out” si uctí hororový žáner.

 

Obrázková galéria