ODŠTARTUJTE PRÁZDNINY S FEST ANČOU

Fest Anča sa začína už o pár dní a to je jedinečná príležitosť, ako odštartovať letné prázdniny v znamení výnimočných filmových zážitkov pre celú rodinu.

Hoci Fest Anča oficiálne otvorí svoje brány vo štvrtok, už v stredu 28. júna si budete môcť na Mariánskom námestí v Žiline o 20:30 zadarmo pozrieť film Kvik (2022), ktorý je o 9-ročnej Babs, žijúcej v idylickom svete spolu so svojimi rodičmi, záhradou a kamarátmi. Všetko sa však zmení s príchodom starého otca z Ameriky, ktorý jej donesie ako darček malé prasiatko. Podarí sa malej Babs získať si dôveru nového miláčika, ale najmä rodičov? A aké tajomstvo ukrýva starý otec?

Kvik

Pre šikovných žiakov a šikovné žiačky sme na festivale pripravili špeciálne premietanie filmu Yuku a himalájsky kvet (2022) ako odmenu za úspešné vysvedčenie. Zakončite školský rok inšpirujúcim príbehom malej myšky Yuku, ktorá žije so svojou rodinou v podzemných útrobách starého hradu. Väčšinu času trávi u svojej starej mamy, ktorá jej rozpráva rôzne legendy a tajuplné príbehy. Keď stará mama začne slabnúť a pripravuje sa na svoju poslednú púť, Yuku sa jej rozhodne priniesť zázračnú himalájsku kvetinu. Yuku sa vydáva na dobrodružnú cestu plnú prekážok, ale aj priateľov, ktorí jej pomôžu. Film uvedieme v piatok 30. júna o 11:00 v Mestskom divadle Žilina. Deti do 12 rokov ako aj ich dospelácky doprovod majú vstup na premietanie zadarmo.

Yuku a Himalájsky kvet

Okrem filmov Kvik a Yuku a Himalájsky kvet pripravil festival Fest Anča aj tento rok mimoriadne bohatý program, v ktorom si najmenší diváci a ich rodičia budú môcť pozrieť zaujímavé krátke filmy, divadelné predstavenie, či zúčastniť sa na čítačkách, alebo skvelom workshope animácie.

Kompletný festivalový program a vstupenky nájdete na adrese https://festanca.cinepass.sk/sk/.