Praktické info a Covid-19 opatrenia

AKO PREŽIŤ FEST ANČA 2020 V ČASE PANDÉMIE

Pandémia sa stále neskončila a situáciu berieme veľmi vážne. Chceme, aby ste si Fest Anča 2020 užili v zdraví a bezpečí, a zároveň naplno. Preto všetkých prosíme, aby si prečítali a dodržiavali tieto opatrenia a brali do úvahy zmeny, ktoré nastali.

  1. Na všetkých predstaveniach do všetkých kinosál a priestorov je potrebné vstupovať s rúškom a ponechať si ho na tvári počas celého trvania premietania. 
  2. Budeme vám poskytovať dezinfekcie na ruky. Ak by dezinfekcie chýbali, neváhajte to oznámiť niekomu z organizátorov či dobrovoľníkov, a my situáciu hneď napravíme.
  3. Buďte k sebe ohľaduplní a dodržiavajte všetky nariadenia úradu verejného zdravotníctva, ktoré sú vyvesené na plagátoch v priestoroch festivalu, je to pre dobro nás všetkých. 
  4. Ak sa cítite chorí, ostaňte doma.
  5. Keďže hrozba je ešte stále medzi nami a platia nariadenia týkajúce sa hromadných podujatí, ktoré znižujú kapacitu priestorov, na jednotlivých premietaniach bude obmedzený počet divákov, a to až o 50 %. 
  6. Uprednostňovať budeme divákov s akreditáciami, preto neváhajte a zakúpte si akreditáciu čo najskôr. Jednorazové lístky na predstavenia začneme predávať iba v prípade, že sa sála nenaplní akreditovanými divákmi a to 10 minút pred začiatkom predstavenia. Rozhodli sme sa pridať viac repríz jednotlivých premietaní, aby ste toho stihli čo najviac. Oplatí sa teda prísť už vo štvrtok a vychutnať si program naplno.
  7. Kapacita stanového mestečka je rovnako obmedzená, a to počtom osôb, nie stanov. Ak plánujete na Fest Anči stanovať, zakúpte si miesto do stanového mestečka čo najskôr, na poslednú chvíľu sa vám už nemusí ujsť. 
  8. Z dôvodu monitorovania počtu osôb bude do každého miesta, v ktorom sa budú konať podujatia iba jeden vchod. V prípade budovy Novej Synagógy to bude vchod od baru, z ulice Kuzmányho. Do Stanice Žilina-Záriečie bude vstup možný iba hlavným predným vchodom.
  9. Keďže musíme dôkladne monitorovať počet osôb v sálach, bude tento rok potrebné zakúpiť lístok aj deťom. Myslite na to pred vstupom na premietania s vašimi ratolesťami.

PREDTÝM, NEŽ PRÍDETE Z INEJ KRAJINY

RIZIKOVÉ KRAJINY A COVID-19

Uistite sa, že krajina z ktorej prichádzate je na zozname menej rizikových krajín. V opačnom prípade krajina predstavuje riziko prenosu ochorenia Covid-19 a je nutné, aby ste do 5 dní po príchode podstúpili test na prítomnosť vírusu a ostali v karanténe, kým neobdržíte negatívne výsledky testu. Znamená to, že na Slovensko by bolo potrebné prísť v predstihu pred festivalom. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť tieto kroky a myslite bezpečnosť seba, svojho okolia a všetkých účastníkov festivalu.

Kedy budú otvorené predajné miesta a akreditačné centrá?

Akreditačné centrum – Nová Synagóga, jediný možný vchod z ulice Kuzmányho:

Štvrtok: 13:00 – 21:00

Piatok: 9:00 – 21:00

Sobota: 9:00 – 22:00

Nedeľa: 9:00 – 15:00 

Jednorazové vstupenky na predstavenia si môžete kúpiť 10 minút pred každým predstavením na mieste premietania. Keďže kvôli pandémii sme museli výrazne znížiť kapacitu v jednotlivých sálach, budeme uprednostňovať divákov s akreditáciami. Odporúčame preto zakúpiť si akreditáciu vopred, riziko, že sa vám neujde miesto tak bude výrazne menšie.

 

Aké sú typy a ceny lístkov?

Celofestivalová akreditácia na mieste* – 30 EUR

Celofestivalová akreditácia v predpredaji  – 25 EUR

Študentská akreditácia na mieste – 20 EUR

Študentská akreditácia v predpredaji – 15 EUR

Jednorázový lístok** – 3,50 EUR

Nočný lístok na koncerty, parties a premietania – 5 EUR

Deti do 12 rokov – 0 EUR*** 

*predajné miesto je Nová Synagóga
**na ktorékoľvek premietanie a sprievodné podujatie okrem večerných premietaní a koncertov a prechádzky po CO krytoch
***v sprievode akreditovaného rodiča majú vstup na všetky predstavenia zadarmo, je potrebné im však pred predstavením zakúpiť prázdny lístok

 

Kde sa Fest Anča odohráva?

Hlavnými dejiskami festivalu sú Nová Synagóga v Žiline na ul. J. M. Hurbana 11 a kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie na Závodskej ceste 3 v Žiline, kde sa bude premietať v sále S1 i vonku. Ďalším premietacím miestom je Bábkové divadlo Žilina na Kuzmányho 6 (za rohom od Synagógy). Podujatia tiež budú prebiehať v kníhkupectve Artforum (Mariánske námestie 194/11) a industry program zas v Rosenfeldovom paláci (J. M. Hurbana 335).

Večerné premietania, koncerty a party sa budú odohrávať v Novej Synagóge, na Stanici Žilina-Záriečie a v podniku Smer Klub 77 na ul. Romualda Zaymusa 8 – 7 minút pešo od Synagógy.

 

V akých jazykoch sú premietania a prednášky?

Veľké množstvo animovaných filmov nemá dialógy. Úplne bez dialógov sú sekcie pre deti a Medzinárodná súťaž videoklipov. Kvôli zahraničným hosťom filmy s dialógmi premietame s anglickými titulkami. Do slovenčiny titulkujeme celovečerné filmy a najnavštevovanejšie sekcie krátkych filmov (Medzinárodnú súťaž, Svetovú panorámu, Animované dokumenty a Anička v krajine zázrakov). V pôvodnom slovenskom alebo českom znení si môžete vychutnať slovenské sekcie ( Slovenská súťaž, Slovenská panoráma a tematické sekcie – Tresky Plesky a filmy z FAMU) a dva z celovečerných filmov – Rango a Železný obor.

 

Kde sa dá ubytovať?

Pre tento rok ponúka Fest Anča až dve možnosti ubytovania v rôznom štandarde. Pozor však, kapacity sú obmedzené a odporúčame si zabezpečiť miesto čo najskôr, aby ti neušlo. 

 

Stanové mestečko

Pre skalných fanúšikov Anča kempovačiek máme, ako obvykle, otvorené stanové mestečko na Stanici v parku pod Rondelom – teda priamo “pri” festivale, no zároveň v príjemnom prostredí medzi stromami, kde môžeš mať dostatok tieňa a súkromia. Cena ubytovania je 5€ na osobu na celý festival – pozor, cena nie je za stan, ale za každého ubytovaného zvlášť! 

Ubytovanie sa dá kúpiť cez online predpredaj na našom webe. Areál stanového mestečka bude, ako obvykle, strážený, a sú v ňom k dispozícii spoločné sociálne zariadenia a sprcha. K dispozícii máme miesta pre 70 osôb, preto odporúčame sa s kúpou miesta poponáhľať!

 

Hostel 

Druhá možnosť je tohtoročná novinka – hostelové ubytovanie v Hosteli Fontána v centre Žiliny. Fontána je príjemný zrekonštruovaný hostel na námestí A. Hlinku, má vlastnú kuchyňu a 8 izieb s rôznou kapacitou. Izby sú zdieľané, preto ak máš záujem, ozvi sa čím skôr, aby sme páry a partie vedeli umiestniť spolu. Môže sa stať, že budú cudzí ľudia spoločne na izbe, ale o tom je hostel. Celková kapacita zariadenia je 30 lôžok.

Hostel je potrebné rezervovať e-mailom na adrese hospitality@festanca.sk. Cena ubytovania je 13€ za osobu a noc.

Kapacita izieb:

3 x 3 lôžková izba
4 x 4 lôžková izba
1 x 5 lôžková izba

Ďalšie možnosti ubytovania v Žiline nájdeš na stránkach Hotela Slovan, Hotela Grand, (tieto dva hotely sú oficiálnymi partnermi festivali a jeho návštevníkom ponúkajú zvýhodnené ceny ubytovania), Hotela Dubná skala, internátu Hliny, Hotela Slovakia alebo v Hotela a ubytovne Dom techniky Žilina či kempu Slnečné skaly. Zo Stanice Žilina-Záriečie a z hlavnej stanice Žilina premáva vlak do kempu do 18:50 večer, v noci je možné vrátiť sa zo Žiliny do kempu taxíkom v cene cca 10 eur.

 

Kde sa môžeš najesť a napiť?

V Synagóge, na Stanici aj v Klube Smer 77 ťa čaká bar plný nealka aj alka. K dispozícií sú zároveň aj stánky s občerstvením pri Synagóge a na Stanici a reštauračné prevádzky v meste.