Praktické info

Kedy budú otvorené predajné miesta a akreditačné centrá?

Akreditačné centrum – Nová Synagóga:
Štvrtok: 9:00 – 22:00
Piatok: 9:30 – 23:00
Sobota: 9:30 – 23:00
Nedeľa: 9:00 – 15:00
Jednorazové vstupenky na predstavenia si môžete kúpiť pred každým predstavením na mieste premietania.

Aké sú typy a ceny lístkov?

Celofestivalová akreditácia na mieste* – 30 EUR
Celofestivalová akreditácia v predpredaji  – 25 EUR
Študentská akreditácia na mieste – 20 EUR
Študentská akreditácia v predpredaji – 15 EUR
Jednorázový lístok** – 3,50 EUR
Nočný lístok na koncerty, parties a premietania v Smer Klube 77, piatok / sobota – 5 EUR
Deti do 12 rokov – 0 EUR***

*predajné miesto je Nová Synagóga
**na ktorékoľvek premietanie a sprievodné podujatie okrem večerných premietaní a koncertov v Smer Klube 77
***v sprievode akreditovaného rodiča majú vstup na všetky predstavenia zadarmo

Kde sa Fest Anča odohráva?

Hlavným dejiskom festivalu je Nový Synagóga v Žiline na ul. J. M. Hurbana 11. V Synagóge sa koná väčšina festivalových premietaní.

Druhým premietacím miestom je Bábkové divadlo na Kuzmányho 6 (za rohom od Syangógy) a sála S1 v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie na Závodskej ceste 3 v Žiline.

Večerné premietania, koncerty a party sa odohrávajú v Smer Klube 77 na ul. Romualda Zaymusa 8 – 7 minút pečo od Synagógy.

V akých jazykoch sú premietania a prednášky?

Veľké množstvo animovaných filmov nemá dialógy. Úplne bez dialógov sú sekcie pre deti a Medzinárodná súťaž videoklipov. Kvôli zahraničným hosťom filmy s dialógmi premietame s anglickými titulkami. Do slovenčiny titulkujeme celovečerné filmy a najnavštevovanejšie sekcie krátkych filmov (Medzinárodnú súťaž, Svetovú panorámu). V pôvodnom slovenskom alebo českom znení si môžete vychutnať slovenské sekcie (Súťaž slovenských filmov, 25 rokov slovenskej animácie, České večerníčky, 100 rokov Československa).

Kde sa môžeš ubytovať?

Tento rok na festivale kvôli požiaru sály S2 a pod Rondelom nemôžeme ponúkať ubytovanie vo festivalovom stanovom mestečku. Pre obmedzené kapacity sme museli zastaviť aj ubytovanie v Sokolovni.

V predpredaji je k dispozícii obmedzený počet miest na spanie v telocvični / Sokolovni na Orolskej ulici č.2. Ďalšie miesta vieme poskytnuúť po zaplnení kapacity v areáli školy Hájik, cca 3km pešo od Synagógy. Iné možnosti ubytovania môžete pohľadať vo FB skupine Couchsurfing Fest Anča 2019.

Ďalšie možnosti ubytovania v Žiline nájdeš na stránkach internátu Hliny, Hotela Slovakia, Hotela SlovanHotela Dubná skala alebo v Hoteli a ubytovni Dom techniky Žilina alebo kempe Slnečné skaly. Zo Stanice Žilina-Záriečie a z hlavnej stanice Žilina premáva vlak do kempu do 18:50 večer, v noci je možné vrátiť sa zo Žiliny do kempu taxíkom v cene cca 10 eur.

Tento rok, žiaľ, nevieme na festivale zabezpečiť ani úschovňu batožiny.

Kde sa môžeš najesť a napiť?

V Synagóge, na Stanici aj v Klube Smer 77 ťa čaká bar plný nealka aj alka. K dispozícií sú zároveň aj stánky s občerstvením pri Synagóge a reštauračné prevádzky v meste.