Praktické info

AKO PREŽIŤ FEST ANČA 2020 V ČASE PANDÉMIE

Pandémia stále neskončila a situáciu berieme veľmi vážne. Chceme, aby ste si Fest Anča 2020 užili v zdraví a bezpečí, a zároveň naplno. Preto všetkých prosíme, aby si prečítali a dodržiavali tieto opatrenia a brali do úvahy zmeny, ktoré nastali.

 

 

  1. Na všetkých predstaveniach do všetkých kinosál a priestorov je potrebné vstupovať s rúškom a ponechať si ho na tvári počas celého trvania premietania. 
  2. Budeme vám poskytovať dezinfekcie na ruky. Ak by dezinfekcie chýbali, neváhajte to oznámiť niekomu z organizátorov či dobrovoľníkov, a my situáciu hneď napravíme.
  3. Buďte k sebe ohľaduplní a dodržiavajte všetky nariadenia úradu verejného zdravotníctva, ktoré sú vyvesené na plagátoch v priestoroch festivalu, je to pre dobro nás všetkých. 
  4. Ak sa cítite chorí, ostaňte doma.
  5. Keďže hrozba je ešte stále medzi nami a platia nariadenia týkajúce sa hromadných podujatí, ktoré znižujú kapacitu priestorov, na jednotlivých premietaniach bude obmedzený počet divákov, a to až o 50 %. 
  6. Uprednostňovať budeme divákov s akreditáciami, preto neváhajte a zakúpte si akreditáciu čo najskôr. Jednorazové lístky na predstavenia začneme predávať iba v prípade, že sa sála nenaplní akreditovanými divákmi a to 10 minút pred začiatkom predstavenia. Rozhodli sme sa pridať viac repríz jednotlivých premietaní, aby ste toho stihli čo najviac. Oplatí sa teda prísť už vo štvrtok a vychutnať si program naplno.
  7. Kapacita stanového mestečka je rovnako obmedzená, a to počtom osôb, nie stanov. Ak plánujete na Fest Anči stanovať, zakúpte si miesto do stanového mestečka čo najskôr, na poslednú chvíľu sa vám už nemusí ujsť. 
  8. Keďže musíme dôkladne monitorovať počet osôb v sálach, bude tento rok potrebné zakúpiť lístok aj deťom. Myslite na to pred vstupom na premietania s vašimi ratolesťami.

Kedy budú otvorené predajné miesta a akreditačné centrá?

Akreditačné centrum – Nová Synagóga:

Štvrtok: 9:00 – 22:00

Piatok: 9:30 – 23:00

Sobota: 9:30 – 22:00

Nedeľa: 9:00 – 15:00

 

Jednorazové vstupenky na predstavenia si môžete kúpiť 10 minút pred každým predstavením na mieste premietania. Keďže kvôli pandémii sme museli výrazne znížiť kapacitu v jednotlivých sálach, budeme uprednostňovať divákov s akreditáciami. Odporúčame preto zakúpiť si akreditáciu vopred, riziko, že sa vám neujde miesto tak bude výrazne menšie.

 

Aké sú typy a ceny lístkov?

Celofestivalová akreditácia na mieste* – 30 EUR

Celofestivalová akreditácia v predpredaji  – 25 EUR

Študentská akreditácia na mieste – 20 EUR

Študentská akreditácia v predpredaji – 15 EUR

Jednorázový lístok** – 3,50 EUR

Nočný lístok na koncerty, parties a premietania – 5 EUR

Deti do 12 rokov – 0 EUR*** 

*predajné miesto je Nová Synagóga
**na ktorékoľvek premietanie a sprievodné podujatie okrem večerných premietaní a koncertov
***v sprievode akreditovaného rodiča majú vstup na všetky predstavenia zadarmo, je potrebné im však pred predstavením zakúpiť prázdny lístok

 

Kde sa Fest Anča odohráva?

Hlavnými dejiskami festivalu sú Nová Synagóga v Žiline na ul. J. M. Hurbana 11 a kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie na Závodskej ceste 3 v Žiline, kde sa bude premietať v sále S1 i vonku. Ďalším premietacím miestom je Bábkové divadlo Žilina na Kuzmányho 6 (za rohom od Synagógy). Podujatia tiež budú prebiehať v kníhkupectve Artforum (Mariánske námestie 194/11) a industry program zas v Rosenfeldovom paláci (J. M. Hurbana 335).

Večerné premietania, koncerty a party sa budú odohrávať v Novej Synagóge, na Stanici Žilina-Záriečie a v podniku Smer Klub 77 na ul. Romualda Zaymusa 8 – 7 minút pešo od Synagógy.

 

V akých jazykoch sú premietania a prednášky?

Veľké množstvo animovaných filmov nemá dialógy. Úplne bez dialógov sú sekcie pre deti a Medzinárodná súťaž videoklipov. Kvôli zahraničným hosťom filmy s dialógmi premietame s anglickými titulkami. Do slovenčiny titulkujeme celovečerné filmy a najnavštevovanejšie sekcie krátkych filmov (Medzinárodnú súťaž, Svetovú panorámu, Animované dokumenty a Anička v krajine zázrakov). V pôvodnom slovenskom alebo českom znení si môžete vychutnať slovenské sekcie ( Slovenská súťaž, Slovenská panoráma a tematické sekcie – Tresky Plesky a filmy z FAMU) a dva z celovečerných filmov – Rango a Železný obor.

Kde sa môžeš ubytovať?

 

Pre tento rok ponúka Fest Anča až dve možnosti ubytovania v rôznom štandarde. Pozor však, kapacity sú obmedzené a odporúčame si zabezpečiť miesto čo najskôr, aby ti neušlo. 

 

Stanové mestečko

 

Pre skalných fanúšikov Anča kempovačiek máme, ako obvykle, otvorené stanové mestečko na Stanici v parku pod Rondelom – teda priamo “pri” festivale, no zároveň v príjemnom prostredí medzi stromami, kde môžeš mať dostatok tieňa a súkromia. Cena ubytovania je 5€ na osobu na celý festival – pozor, cena nie je za stan, ale za každého ubytovaného zvlášť! 

 

Ubytovanie sa dá kúpiť cez online predpredaj na našom webe. Areál stanového mestečka bude, ako obvykle, strážený, a sú v ňom k dispozícii spoločné sociálne zariadenia a sprcha. K dispozícii máme miesta pre 70 osôb, preto odporúčame sa s kúpou miesta poponáhľať!

 

Hostel 

 

Druhá možnosť je tohtoročná novinka – hostelové ubytovanie v Hosteli Fontána v centre Žiliny. Fontána je príjemný zrekonštruovaný hostel na námestí A. Hlinku, má vlastnú kuchyňu a 8 izieb s rôznou kapacitou. Izby sú zdieľané, preto ak máš záujem, ozvi sa čím skôr, aby sme páry a partie vedeli umiestniť spolu. Môže sa stať, že budú cudzí ľudia spoločne na izbe, ale o tom je hostel. Celková kapacita zariadenia je 30 lôžok.

 

Hostel je potrebné rezervovať e-mailom na adrese hospitality@festanca.sk. Cena ubytovania je 13€ za osobu a noc.

 

Kapacita izieb:

3 x 3 lôžková izba

4 x 4 lôžková izba

1 x 5 lôžková izba

Ďalšie možnosti ubytovania v Žiline nájdeš na stránkach Hotela Slovan, Hotela Grand, (tieto dva hotely sú oficiálnymi partnermi festivali a jeho návštevníkom ponúkajú zvýhodnené ceny ubytovania), Hotela Dubná skala, internátu Hliny, Hotela Slovakia alebo v Hotela a ubytovne Dom techniky Žilina či kempu Slnečné skaly. Zo Stanice Žilina-Záriečie a z hlavnej stanice Žilina premáva vlak do kempu do 18:50 večer, v noci je možné vrátiť sa zo Žiliny do kempu taxíkom v cene cca 10 eur.

 

Kde sa môžeš najesť a napiť?

V Synagóge, na Stanici aj v Klube Smer 77 ťa čaká bar plný nealka aj alka. K dispozícií sú zároveň aj stánky s občerstvením pri Synagóge a na Stanici a reštauračné prevádzky v meste.