Fest Anča 2020 sa koná!

DEŇ PO je tu – a Fest Anča 2020 tiež. 13. ročník Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2020 sa koná už najbližší predĺžený víkend 27. – 30. augusta v Novej Synagóge v Žiline a na Stanici Žilina-Záriečie.

„Aj napriek komplikovanej situácii v hlavnom meste veríme, že sa nám podarí zorganizovať príjemný, zábavný a hlavne bezpečný ročník pre všetkých festivalových účastníkov a hostí. Situácia v Žilinskom kraji je v súčasnosti pod kontrolou a na festivale dodržiavame prísne hygienické opatrenia,“ uviedla riaditeľka festivalu Ivana Sujová.

Organizačný tím tento rok znížil kapacitu sál na polovicu, zaradil do programu viacero repríz, aby všetci návštevníci mali príležitosť pozrieť si premietania, ktoré ich zaujímajú. Dodržiava sa tiež dezinfekčný režim, dôsledne sa dodržiava povinnosť nosenia rúšok a organizátori nabádajú ľudí, aby necestovali na festival z rizikových oblastí. Fest Anča sa navyše tento koná bez prítomnosti zahraničných hostí. Všetky opatrenia platia rovnako na hlavnom filmovom programe, aj na sprievodných a večerných podujatiach.

Viac o opatreniach proti Covid-19.