Fest Anča 2021 bude ONLINE

Pandemickú Anču zažiješ tento rok bezpečne – a tú najlepšiu animáciu z posledných dvoch rokov dostaneš priamo do svojho počítača. 14. ročník medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2021 sa tentokrát odohrá iba online.

„Tešili sme sa na letné festivalové stretnutie naživo v Žiline, ale ani v súčasnosti stále nie je isté, že by začiatkom júla bolo možné zrealizovať podujatie veľkosti Fest Anče bezpečne a  v súlade s  platnými opatreniami,“ vysvetľuje riaditeľka Fest Anče Ivana Sujová. „Naše prípravy prebiehajú celoročne a z časového hľadiska sme museli spraviť rozhodnutie o tom, či je vôbec možné, aby sme zrealizovali taký bohatý program v „live“ verzii. Čakali sme do poslednej chvíle na kultúrny COVID semafor a uvoľňovanie opatrení, no prišli, žiaľ, príliš neskoro a v pre nás nie celkom realistickej podobe.“

Aktuálne preto náš festivalový tím pripravuje online verziu Fest Anče. Konať sa bude v pôvodne plánovanom termíne, teda 1. až 4. júla. Filmový aj sprievodný program prinesieme v obohatenej podobe prostredníctvom online streamingovej platformy až k našim priaznivcom do obývačiek.

Držitelia Limitovaných vstupeniek na Fest Anču 2021 si ich budú môcť uplatniť na tohtoročnú online verziu festivalu, alebo ich preniesť do budúceho ročníka.

Témou Fest Anče 2021 ostávajú aj v online verzii Tradície.

Viac informácií o online verzii festivalu, vrátane programu, lístkov a streamingovej platformy, prinesieme v najbližších dňoch.

Medzinárodný festival animácie Fest Anča 2021 finančne podporil Audiovizuálny fond. Festival bol finančne podporený z Fondu LITA. Študentské fórum Fest Anča získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a Nórskych grantov.