Kino Fest Anča pre školy

V aktuálnom období aj v snahe uľahčiť školám, škôlkam a žiakom návrat do režimu bežného vyučovania spúšťame projekt Kino Fest Anča pre školy.

Ide o výber krátkych animovaných filmov šitý na mieru detskému divákovi vo veku od 4 do 10 rokov pod názvom Najlepšie animované filmy pre deti 2020. Balíček predstavuje to najlepšie zo súčasnej animácie vo svojej kategórií. Všetky filmy, ktoré obsahuje, sú mimo bežnej súčasnej kinoprodukcie, ktorú deti poznajú z animovaných veľkofilmov, sú vytvorené špeciálne pre detského diváka a boli vybrané našim dramaturgickým tímom pre tento účel z programu Fest Anče 2020. Filmy takisto ocenila naša detská porota a detské publikum na vlaňajšom festivale. Podrobnosti o jednotlivých filmoch nájdete na tomto linku

 

Dĺžka filmové balíka je 47 minút a obsahuje 10 krátkych filmov. Cena balíčka je 5 €. Rozumieme však súčasnej situácii a teda pri zakúpení nášho filmového balíka Kino Fest Anča pre školy je možné premietať balík neobmedzene krát do konca júna 2021Filmy vo výbere sú bez dialógov. Balík poskytujeme ako digitálny .mp4 súbor a na jeho prehratie stačí iba obyčajný počítač a televízor, alebo projektor.

 

S touto ponukou sa na Vás obraciame aj preto, že v aktuálnej dobe sú školy a škôlky jednými z mála priestorov, kde sa deti môžu dostať k zaujímavému programu, vrátane toho kultúrneho. Zo 14-ročnej skúsenosti s organizovaním festivalu animovaného filmu vieme, že práve animácia je pre deti lákavým a poučným obsahom, a chceli by sme pomôcť tomu, aby sa mohli aspoň takýmto spôsobom zatiaľ stretávať s kultúrou.

 

Medzinárodný festival animácie Fest Anča  je jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film. Jeho cieľom je zvyšovať povedomie o animácii ako o plnohodnotnej umeleckej forme a vzdelávať o jej rôznych podobách. Za 14 rokov svojho fungovania sa Fest Anča stala etablovaným medzinárodným podujatím a jednou z hlavných platforiem pre domácu animátorskú komunitu. Festival sa každoročne koná v Žiline v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie, v Novej Synagóge a ďalších kultúrnych priestoroch mesta Žilina.

 

Pokiaľ máte záujem, neváhajte ma kontaktovať na distribution@festanca.sk a rád Vám poskytnem potrebné informácie.