Kino Fest Anča pre školy

 

V aktuálnom období, v snahe spríjemniť školám, škôlkam a žiakom návrat do režimu bežného vyučovania spúšťame projekt Kino Fest Anča pre školy.

Naša tohtoročná ponuka pozostáva z 2 balíkov filmov, pričom každý z nich predstavuje to najlepšie zo súčasnej svetovej ale aj Slovenskej animácie. Oba výbery sú šité na mieru detskému divákovi vo veku od 4 do 10 rokov.

Podrobnosti o jednotlivých balíkoch a filmoch nájdete na týchto stránkach:

 

Kino Fest Anča: Kino Fest Anča Najlepšie animované filmy pre deti 2021 

(44 min., 7 filmov)

 

Túlavý šarkan

(35 min., 7 filmov)

 

Ku každému balíku sme pripravili pedagogické materiály v spolupráci s pedagógmi, ktoré obsahujú nielen informácie o filmoch, ale aj cvičenia pre deti, témy na diskusiu v kolektíve a zároveň vysvetľujú animačné techniky. Filmy vo výberoch sú bez dialógov.


Cena balíčkov je 60 €, pričom je možné ich premietať neobmedzene do konca júna 2022.

Všetky filmy sú mimo bežnej súčasnej kino produkcie, ktorú deti poznajú z animovaných veľkofilmov. Filmy pre balík Kino Fest Anča: Kino Fest Anča Najlepšie animované filmy pre deti 2021 boli vybrané našim dramaturgickým tímom pre tento účel z programu Fest Anče 2021. Filmy takisto ocenila naša detská porota a detské publikum na tohtoročnom festivale. Balík Túlavý šarkan pozostáva z filmov, ktorý pre vás vytvoril medzinárodný tím festivalovej siete CEE Animation Festival Network. 

 

 Balíky poskytujeme ako digitálne .mp4 súbory a na ich prehratie stačí iba obyčajný počítač a televízor, alebo projektor.

 

S touto ponukou sa na Vás obraciame aj preto, že školy a škôlky sú jednými z mála priestorov, kde sa deti môžu dostať k zaujímavému programu, vrátane toho kultúrneho. Z 15-ročnej skúsenosti s organizovaním festivalu animovaného filmu vieme, že práve animácia je pre deti lákavým a poučným obsahom, a chceli by sme pomôcť tomu, aby sa mohli aspoň takýmto spôsobom stretávať s kultúrou.

 

Pokiaľ máte záujem, neváhajte ma kontaktovať na distribution@festanca.sk a rád Vám poskytnem potrebné informácie.