Porota hlavnej súťaže

Team Member

Slovinsko

Saša Bach

V roku 2011 ukončila štúdium kulturológie na Ľubľanskej univerzite. Od roku 2014 pracuje ako producentka dvoch slovinských animovaných festivalov Animateka a StopTrik. Pracovala ako festivalová producentka na Festivale slovinského filmu. V roku 2016 sa stala prezidentkou organizácie The Elephant – Association for Film Education, ktorá sa venuje propagácii animovaného filmu a vzdelávaniu mladých divákov. V roku 2017 sa stala členkou rady Slovinskej asociácie animovaného filmu. Od roku 2018 je zapojená do projektu CEE Animation, bola projektovou manažérkou CEE Animation Forum 2021 a od roku 2022 pracuje ako výkonná riaditeľka projektu CEE Animation Workshop.

Team Member

Rumunsko

Mihai Mitrica

Mihai získal magisterský titul v oblasti verejnej správy a filmovým festivalom sa venuje už 16 rokov. Je jedným zo zakladateľov a zároveň súčasným riaditeľom Animestu, jediného festivalu animácie v Rumunsku. Ten sa rozrástol do ďalších pridružených podujatí vo viacerých rumunských a moldavských mestách. Mihai je kurátorom krátkometrážnych filmov a členom výberových komisií na medzinárodných festivaloch. Špecializuje sa najmä na animovaný film, rumunský krátkometrážny film a horory. Od roku 2014 je tiež nezávislým producentom rumunských krátkometrážnych animovaných filmov, pričom spolupracuje s najlepšími miestnymi animátormi novej generácie. Zatiaľ má na konte 5 krátkometrážnych animovaných filmov, ktoré putujú po festivaloch. Mihai sa pravidelne zúčastňuje filmových festivalov po celom svete, s nadšením podporuje nové projekty v oblasti animácie a podnecuje nadväzovanie kontaktov medzi rumunskými animátormi či režisérmi a veľkými filmovými štúdiami alebo produkčnými spoločnosťami. Príležitostne sa živí aj ako spolupracujúci redaktor rumunských kultúrnych časopisov a vo voľnom čase je príležitostný, avšak vášnivý cyklista.

Team Member

Japonsko

Sarina Nihei

Sarina Nihei je japonská animátorka na voľnej nohe. Vyštudovala Royal College of Art v Londýne a svoje štúdium zavŕšila magisterským filmom Krpci v klobúkoch, ktorý vyhral hneď niekoľko ocenení po celom svete, medzi nimi aj hlavnú cenu Medzinárodného festivalu animácie v Ottawe. V roku 2019 sa prostredníctvom dánskeho projektu Open Workshop zúčastnila umeleckej rezidencie, kde dokončila svoj najnovší krátky film s názvom Bodkovaný chlapec. Špecializuje sa na ručné kreslenie a vytvára ním surreálne príbehy.

Porota slovenskej súťaže

Team Member

Česká republika

Michaela Pavlátová

Michaela Pavlátová je česká režisérka animácie. Jej krátke animované filmy (Reči, reči, reči, Repete, Električka) zožali úspech v podobe viacerých ocenení na medzinárodných filmových festivaloch ako napríklad Annecy, Berlinale či Medzinárodnom festivale animácie v Hirošime a vyslúžili jej aj nomináciu na Oscara. V roku 2021 dokončila celovečerný animovaný film Moja afganská rodina, ktorý povyhrával hneď niekoľko cien a bol tiež nominovaný na tohtoročné Zlaté glóbusy. Vedie Katedru animácie na pražskej FAMU.

Team Member

Jair Salvador Flores Alvarez a.k.a. Kropka

Scenárista Jair Salvador Flores Alvarez, známy tiež pod pseudonymom Kropka, sa špecializuje na animáciu a písanie o nej. Organizoval a kurátoroval pestrý záber animačných podujatí v rozličných krajinách, medzi inými aj festivaly Stoptrik, Animateka, Animasivo či Zubroffka, ale aj individuálne premietania v kultúrnych centrách, ktoré prerástli v medzifestivalovú spoluprácu v mene obrovského zápalu pre animáciu, ktorá všetkých spája. Azda práve tomuto nekonvenčnému duchu vďačí za to, že si zaumienil založiť festival ReAnima v nórskom Bergene, ktorý vníma ako kultúrny a umelecký priestor pre prinášanie nových perspektív, ako aj pochopenie a udržiavanie dialógu so svetom, ktorý nás obklopuje. 

Team Member

Ukrajina

Anastasiya Verlinska

Desať rokov pracovala ako projektová manažérka v jednej z najväčších východoeurópskych filmových spoločností FILM.UA Group, ktorá realizovala projekty na podporu filmu a animácie v Ukrajine. V roku 2014 sa pripojila k tímu kyjevského festivalu animácie LINOLEUM ako programová koordinátorka a v roku 2016 sa stala jeho riaditeľkou. Anastasiya okrem festivalu organizuje aj premietanie medzinárodnej a ukrajinskej animácie, ale aj vzdelávacie projekty, ktoré pomáhajú rozvíjať lokálny animovaný priemysel.

Porota videoklipovej súťaže

Team Member

Veľká Británia

Kate Jessop

Kate Jessop je animátorka a niekoľkonásobná držiteľka rôznych ocenení. Má za sebou stovky medzinárodných výstav a 5 medzinárodných distribučných zmlúv s partnermi ako Shorts International a Amazon Prime. Reprezentovala Spojené kráľovstvo v súťaži Best of Women in Film and TV a zožala úspech na Berlinale Talent Lab so svojím režisérskym portfóliom a s komediálnym seriálom Tales From Pussy Willow, ktorý dostal šancu na rozvoj v rámci projektu Project Lab. Pracovala v oblasti naratívneho filmu, komédie, ilustrátorstva, živých vizuálov, hudobných klipov a motion dizajnu. Absolvovala umelecké pobyty v Berlíne, Istanbule a v Reykjavíku. Je docentkou na Brightonskej univerzite a riaditeľkou medzinárodného festivalu animácie v Brightone.

Team Member

Slovensko

Seafur

seafur je *kultúrna pracovníčka*, ilustrátorka, občasná performerka, (takmer) full-time potápajúca sa v hudbe, tanci a ich kultúrnych & politických kontextoch.
Selekcia jej setov prechádza naprieč kultúrami a kontinentami, a snaží sa nachádzať prepojenia medzi zdanlivo nespojiteľnými žánrami a hudobnými dekádami. Hyperpop a salsa, reggaeton a synthpop, bailefunk či soundcloud remixy pop hitov 00s dekády. Typickým elementom jej eklektických setov je ich tanečný a hravý náboj, mierna irónia, ale najmä búranie konceptu guilty pleasures.

Team Member

Slovensko

Michaela Mihályi

Michaela Mihályi sa narodila v Michalovciach v čase, keď vyšiel album Nevermind od Nirvany, teda v roku 1991. Vyštudovala animovanú tvorbu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave aj na FAMU v Prahe, kde v súčasnosti pôsobí. Počas štúdia vytvorila niekoľko krátkometrážnych filmov rôznych žánrov, v ktorých využila viaceré animačné techniky. Tieto filmy boli premietané na rôznych filmových festivaloch. Jej posledný film SH_T HAPPENS, ktorý režírovala spolu s Dávidom Štumpfom, mal premiéru na 76. filmovom festivale v Benátkach. Od svojej premiéry bol premietnutý na viac ako 100 filmových festivaloch (Sundance, Clérmont-Ferrand, Palm Springs a iné). SH_T HAPPENS bol tiež nominovaný na české aj slovenské národné filmové ceny a dostal sa do užšieho výberu 46. ročníka udeľovania cien César v kategórii animovaných filmov. Michaela v súčasnosti pripravuje svoj ďalší krátkometrážny animovaný film, ktorý bude o menštruácii. Živí sa ako ilustrátorka a režisérka animovaných filmov na voľnej nohe, pričom často spolupracuje práve s Dávidom. V súčasnosti založili novú produkčnú spoločnosť s názvom Worst Films. Má psa menom Berta a má rovnako rada kávu aj pivo.