Slovenské večerníčky / Lienka Anulienka: časti 1-4

Artforum
04.07.2021
12:00
Trvanie:  30
Sekcie:  Večerníčky

Vybrané slovenské televízne večerníčky z rokov šesťdesiatych, sedemdesiatych, osemdesiatych a deväťdesiatych prenesené z nostalgických zákutí mysle priamo na plátno v šiestich premietaniach pre deti, z ktorých je každé venované jednému večerníčku, dvoch prierezoch vybraných večerníčkov a jednom premietaní epizód špeciálneho večerníčka určeného výhradne pre oko dospelého diváka.

Animovaný seriál o veselej Lienke a jej priateľoch chrobáčikoch, ktorí nás oboznámia s prekrásnou prírodou a jej mnohotvárnosťou. Chrobáčiky sa neraz postavia proti sebe a Lienka Anulienka sa zakaždým snaží zjednať mier a pohodu. Darí sa jej to vďaka jej milote, vynaliezavosti a vtipu.

Ludvík Kadleček, Jindřich Liška
Československo | Czechoslovakia | 1982-1988 | 4×7:30

– –

Aktivita je súčasťou implementácie projektu Študentské fórum Fest Anča.

Študentské fórum Fest Anča získalo grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 120 609 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 18 091 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je práca s publikom, medzinárodná mobilita a prepojenie škôl z Európy, zdielať vedomosti a zručnosti a porovnať spôsoby výučby animácie v odlišných častiach Európy.