Videoherný festival Game Days ide vlastnou cestou. Bude v trnavskom Nádvorí v novom termíne

Nič netrvá večne! Platí to aj o spoločnom fungovaní videoherného festivalu Game Days a festivalu animovaných filmov Fest Anča. Napriek tomu, že sa oddelili a pôjdu si ďalej vlastnou cestou, ostáva ich vzájomná inšpirácia a rešpekt oboch produkčných tímov silným základom budúcich ročníkov. Videoherný festival Game Days sa bude konať 30.5. – 2.6. v trnavskom kultúrnom priestore Nádvorie.

Dôvodom, aby oba festivaly kráčali vlastnou cestou bolo hneď niekoľko. Videoherný festival Game Days dospel obsahovo aj ambíciami na samostatné podujatie. Organizačný tím festivalu interaktívneho umenia si bude môcť vďaka samostatnej produkcii flexibilnejšie zvoliť vhodné priestory, čas konania aj programovú štruktúru.

Spoločné pôsobenie pod jednou produkčnou strechou dalo vzniknúť niekoľkým nezabudnuteľným ročníkom, kde si na jednom podujatí prišli na svoje fanúšikovia animovaného filmu aj mladého, dravého a vzrušujúceho média – videohier. Tvorivé postupy, radosť z experimentovania a chuť objavovať nové rozmery sú spoločné pre obe médiá. Rozrastajúca sa skupina fanúšikov hodnotných a umeleckých videohier však umožnila vznik samostatnému festivalu, ktorý sa tento rok predstaví s nosnou témou „Znevýhodnený hráč“.

„Takisto, ako sa Fest Anča mohla stať inkubátorom pre vznik Game Days, tak si teraz obe podujatia svojím rozdelením dávajú slobodu na ďalší rast a budú môcť svojim návštevníkom ponúknuť špecifický program. Naďalej sa budeme vzájomne podporovať a sme otvorení rozvíjaniu akýchkoľvek prienikov v našich programoch,“ povedala riaditeľka Fest Anča Ivana Sujová.

„Tešíme sa na nové príležitosti, ktoré toto spoločné rozhodnutie prinesie obom podujatiam. Prienik sveta animácie a digitálnych hier nás nesmierne bavil, no rovnakou príležitosťou na budovanie niečoho nového a vzrušujúceho bude aj možnosť rozšírenia programu v oboch prípadoch po svojej vlastnej línií. Oba festivaly majú možnosť ísť viac do hĺbky pri svojom výnimočnom a osobitom zameraní,“ povedal jeden z organizátorov Game Days Maroš Brojo.

Medzinárodný festival animovaného filmu Fest Anča pripravuje tento rok pútavý program pre profesionálov a nadšencov animovaného filmu. Aj v roku 2019, tak ako vlani, bude pokračovať v tematickom fokuse, pričom tohtoročnú tému odhalí v apríli. Zároveň vytvorí viac priestoru pre profesionálnu sekciu Industry, v rámci ktorej pripravuje veľké stretnutie animačnej komunity na Slovensku.

Pre ďalšie informácie, program a novinky sledujte:

Web: www.gdays.sk

Facebook: @GameDaysTrnava

Instagram: @GameDaysTrnava

Twitter: @GameDaysTrnava