Ako sledovať Fest Anču 2022 online

Často kladené otázky a odpovede ohľadom sledovania online programu Fest Anče 2022:

Ako si môžem filmy online pozrieť?
Filmy si môžete zakúpiť online na stránke DAFilms.sk a to vo forme predajnej kolekcie, ktorá obsahuje viacero filmových pasiem v jednej cene 5 Eur. Jednotlivé tituly nie je možné samostatne zakúpiť. Pokiaľ máte zľavový kupón, použite ho namiesto platby. Filmové kolekcie môžete tiež kúpiť pre druhú osobu v podobe darčeku kliknutím na tlačítko Darovať filmovú kolekciu. Videá je možné výhradne streamovať, download nie je možný. Platba prebieha online prostredníctvom platobnej karty alebo cez Paypal, po registrácii na stránke DAFilms.sk.

Kúpil som si permanentku/vstupenku na festival Anča, platí mi aj na filmy?
Permanentky a vstupenky neplatia na online program. Ten sa zakupuje osobitne na DAFilms.sk

Mám predplatné na DAFilms.sk. Vzťahuje sa na filmy festivalu Anča?
Filmové kolekcie Fest Anča nie sú z licenčnćyh dôvodov dostupné v rámci predplatného a je treba si ich zakúpiť samostatne.

Kde vkladám zľavový kupón (voucher)?
Pokiaľ ste obdržali zľavový kupón (voucher), kliknite na tlačítko “Kúpiť kolekciu” a namiesto platby zvoľte možnosť “Máte zľavový kupón? Použite ho!”

Ako dlho sú filmy prístupné?
Predajné kolekcie je možné zakúpiť počas 7mich dní od 4.7. do 10.7. do 23:59 hod. Po zakúpení kolekcie tesne pred skončením predaja nemusíte mať obavy, že si filmy nedopozeráte. Filmy z kolekcie vám budú dispozícii z linku, ktorý vám príde do vašej mailovej schránky.

Sú filmy dostupné aj v anglickom jazyku?

Ano, jednotlivé pásma kolekcie Ženy v animácii majú voľbu slovenských a anglických titulkov. Kolekciu Ženy v animácii môžete tiež sledovať v anglickom rozhraní na dafilms.com. Kolekcia Fest Anča pre deti neobsahuje dialógy.

Sú filmy dostupné aj v zahraničí?
Pásmo Ženy v animácii je dostupné celosvetovo s výnimkou pásma Ženy v animácii : Ako to vidí ona // Through Her Eye, ktorý je nie je dostupný vo Francúzsku. Kolekciu Ženy v animácii môžete tiež sledovať v anglickom rozhraní na dafilms.com. Program Fest Anča pre deti je dostupný len na Slovensku.

Idem na dovolenku a chcem si pozrieť pásmo Fest Anča pre deti. Je to možné?

Áno, je to možné. Je však nutné zaregistrovať sa najskôr na Slovensku.  Po registrácii môžete vycestovať a filmy vám budú dostupné ako na Slovensku.

Ako zapnem titulky?
V pravom dolnom rohu nájdete ikonku „CC“, kliknite na ňu a vyberte si jazyk titulkov. Upozorňujeme, že Chromecast titulky nepodporuje.

Nefunguje mi správne playerové okno.
Na prehrávanie doporučujeme používať prehliadače Chrome a Firefox. V prípade problémov vyskúšajte iný prehliadač, či zariadenie – tablet, mobil. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na info@dafilms.sk.

Som na Slovensku a napriek tomu mi vyskočila hláška, že film je v mojej krajine nedostupný.
Pravdepodobne používate VPN so zahraničnou IP adresou. Vypnite VPN a pripojte sa na lokálnu sieť. Ďalšou príčinou môže byť, že ste sa na DAFilms.sk zaregistrovali zo zahraničia a teda je váš profil vedený ako zahraničný. V takom prípade kontaktuje info@dafilms.sk a profil vám prenastavíme na slovenský.