no

29.6. - 3.7.2016
Žilina

Mimi a Líza 2 (premiéra)

Kníhkupectvo Artforum
02.07.2016
14:00
Trvanie 46:37

Kamarátky Mimi a Líza pri spoločných dobrodružstvách odhaľujú tajomstvá ukryté vo svojom najbližšom okolí a vzájomne si pomáhajú spoznávať a prijímať nielen svoje odlišné vnímanie sveta, ale aj realitu ako takú.

Zakliaty čas / The Enchanted Time

réžia Katarína Kerekesová

rok: 2014
krajina: SK
trvanie: 07:40
Čo všetko sa dá stihnúť za hodinu? Mimi a Líza stihli navštíviť uja hodinára a oslobodiť zakliaty les vo vnútri starých kukučkových hodín od zlej víly Hrdze. A, samozrejme, vrátiť sa včas domov.

Vanilkový deň / Vanilla Day

réžia Katarína Kerekesová

rok: 2014
krajina: SK
trvanie: 07:51
Dodržať správny postup a mieru môže byť niekedy dosť dôležité. A pretože Mimi a Líza pečú bez receptu, iba od nosa, koláčového cesta je neúrekom a takmer zaplaví celý dom. Ešteže pani Sladká má dosť bábovkových foriem, a tak sa nakoniec ujde po troche všetkým obyvateľom domu.

Zrkadlo / The Mirror

réžia Katarína Kerekesová

rok: 2014
krajina: SK
trvanie: 07:10
Mimi sa vidí v zrkadle tak, ako sa práve cíti. Líza by sa tiež chcela vidieť v odraze zrkadla trocha inak. Možno práve taká, aká je Mimi, upravená a rozvážna. Prekvapivo, aj Mimi by chcela byť na chvíľu Lízou, bezstarostnou a šantivou. Ukáže sa však, že naša vlastná tvár a pocity nám pristanú zo všetkých najviac.

Dážďovka tour / The Grand Worm Tour

réžia Katarína Kerekesová

rok: 2014
krajina: SK
trvanie: 07:56
Kým dievčatá súťažia na kolobežkách nad zemou, prebiehajú v podzemí prípravy na Veľkú dážďovka tour. Favoritka dážďovka Nela je zaskočená zmenou pravidiel súťaže. Spolu s Nelou však dievčatá objavia, že čaro spolupráce môže byť silnejšie ako čaro súťaže.

Bublinkový vesmír / The Bubble Space Travel

réžia Katarína Kerekesová

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 08:03
Koľko stojí jedna bublina a koľko o niečo väčšia planéta? Realitný agent Izidor Špekulák rád predáva čokoľvek a komukoľvek. Tentoraz mu naletia na zľavy aj Mimi a Líza. Ale aj vďaka nim je pohľad na večernú oblohu plnú ligotavých hviezd taký nádherný.

Neposlušné písmenká / Letters on the Run

réžia Katarína Kerekesová

rok: 2015
krajina: SK
trvanie: 07:57
Spisovateľovi Gejzovi Literovi zmizli v zamrznutom počítači všetky písmenká. Bez nich však nenapíše báseň pre deti. Mimi a Líza písmenká nájdu hlboko v útrobách počítača. Presvedčiť ich, aby sa vrátili späť do básní, pomôžu len Mimine dierkované písmenká.